Exchange OnlineMicrosoft 365

Office 365 POP3 ve Exchange Online Karşılaştırılması

    POP3 hizmeti kullanıyor olabilirsiniz. POP3 hizmetinizi bilgisayarınız kurdunuz. Akıllı cihazınıza kurdunuz ve Bilgisayardan sildiğiniz bir maili telefonunuzdan silmek zorundasınızdır. Bilgisayarınızda bulunan posta kutunuz ile akıllı telefonunuzda veya tabletinizde kullandığınız posta kutuları bir türlü uyuşmayacaktır. Bunun yanında Takvim kullanamayacak ve bu takvimi çalışma arkadaşlarınızla kesinlikle paylaşamayacaksınızdır. Durum böyle olunca gereksiz bir kargaşa yaşayacak günün sonunda bu kargaşadan yorulmuş olacaksınız eğer bu kargaşadan kurtulmak istiyorsanız Exchange Online tam size göre peki Exchange Online Nedir ?
Exchange Online Office 365 hizmetinin sizler için sağlamış olduğu bir bulut hizmetidir. Daha çok mail alıp mail göndermemizi sağlamaktadır. Bunun yanında takvimler oluşturmamızı ve bu takvimleri kişilerle paylaşmamızı sağlamaktadır.

Lafı uzatmadan isterseniz yukarıda ki tabloyu birlikte bir inceleyelim. POP3 hizmetinin ve Exchange Online hizmetini karşılaştırdığımızda ortaya çıkan sonuç yukarıdadır. Şöyle ufak birkaç örnek vermek gerekirse tabii bu örnekler tablo haricinde tutuyorum. Hiçbir lisans ücreti ödemeden kurumunuza ait gruplar oluşturabilirsiniz. Bu gruplara istediğiniz kişileri üye yaparak kurum içi veya kurum dışından gelen maillerin ilgili kişilere yönlendirilmesini sağlayabilirsiniz. Bunun yanında Exchange Online üzerinde kurallar oluşturabilir kurumunuza ait veri güvenliğini sağlayabilirsiniz. İsterseniz kendi yapınızda bulunan Exchange sunucunuzu ve Exchange Online hizmetini birbirine bağlayarak Hybrid bir yapı kurarak veri bütünlüğünüzü maxsimum oranda sağlamış olursunuz.

Başka yazılarda görüşmek üzere…

Mehmet PARLAKYİĞİT

Office Apps & Services MVP | Arena Bilgisayar A.Ş'de Microsoft Satış Mühendisi olarak çalışmakta.

5 thoughts on “Office 365 POP3 ve Exchange Online Karşılaştırılması

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.