Microsoft 365

Office 365 Exchange, Lync ve SharePoint Online Planlarını Karşılaştırın

Office 365 Kısaca bir bulut teknolojisidir. İnternetin olduğu her yerden her cihazdan e-mail, takvim, anlık mesajlaşma, görüntülü konferans ve dosya paylaşımını güvenli bir şekilde yapabilmenize olanak tanır. Office 365 hizmetinin içerisinde bir çok hizmet bulunmaktadır. Bunlardan en yaygın kullanılanlar Exchange, SharePoint ve Lync hizmetleridir.

Hizmetinin en çok kullanıldığı hizmetler Exchange, Lync ve SharePoint Online planlarıdır. Bu planlar içerilerinde Plan 1 ve Plan 2 olarak adlandırılmaktadırlar. Biz bu yazımızda ise Office 365 hizmeti içerisinde bulunan Exchange, Lync ve SharePoint Online Planlarını nasıl karşılaştırıldığından bahsedeceğiz. Sizlerde bu plan karşılaştırmalarını kendiniz yaparak kurumunuzun ihtiyaçlarının neler olduğunu belirleyebilirsiniz. Böylece gereksiz yere para ödememiş ve tasarruf etmiş olursunuz.

Not : Office 365 hizmeti yıllık veya aylık olarak kiralanan bir hizmettir. Bir yılın sonunda hizmeti tekrar kiralamazsanız Office 365 hizmetiniz belli bir zamandan sonra sona erecektir.

Sağladığı Faydalar;

Ayrıntılı Bilgi için ; http://products.office.com/tr-TR/exchange/compare-microsoft-exchange-online-plans

Sağladığı Faydalar;

Ayrıntılı Bilgi için ; https://products.office.com/tr-tr/lync/meeting-software-compare-lync-plans

Sağladığı Faydalar;

Ayrıntılı Bilgi için ; https://products.office.com/tr-TR/sharepoint/compare-sharepoint-plans?omkt=tr-TR

Böylece Office 365 hizmetinin bize neler sağladığını ve kurumumuzun nelere ihtiyacı olduğunu belirlemiş olduk. Yukarıda belirtilen hizmetleri isterseniz tek başına isterseniz. Belirli paketlerini alabilirsiniz.

Başka Yazılarda görüşmek üzere…

Mehmet PARLAKYİĞİT

Office Apps & Services MVP | Arena Bilgisayar A.Ş'de Microsoft Satış Mühendisi olarak çalışmakta.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.