Duyuru

App-V 5.0 Kurulacak Ortamlar için Paket ve Güncellemeler

App-V 5.0 Kurulacak Ortamlar için Paket ve Güncellemeler

Merhabalar bu yazımızda sizlere App-V 5.0 Kurulacak Ortamlar için Paket ve Güncellemelerin neler olduğundan ve hangi App-V yazılımı hangi paket veya güncellemesinin kurulması gerektiğinden bahsedeceğim. Bunun için sizler için bu paket ve güncellemeleri indirerek tümünü bir paket haline getirdim. Son olarak ta bir kalıp dosyasına (ISO) dönüştürdüm. Bunun yapmamım amacı her App-V kurulacağı zaman hangi dosya neredeydi. Hangi linkten indirecektik gibi zaman kayıplarım oluyordu. Bende bunu engellemek adına bu kalıp dosyasını hazırladım ve sizlerle paylaşmak istedim. App_V.rar  isminde ki paketi indirdikten sonra rar içerisinden çıkarınız. Herhangi bir şifre içermez. İndireceğiniz dosya boyutu yaklaşık 98 MB tır. İndirme  Paket ve Güncellemelere buradan ulaşabilirsiniz.

Önemli Not :Paketler Microsoft Download Center üzerinden 02 Temmuz 2013 tarihinde indirilmiştir. Eğer indireceğiniz bu güncelleme ve paketlerin günceliğinden şüphe ediyorsanız üretici ve yayınlayıcının resmi web sitesi üzerinden indirebilirsiniz. İndirdiğiniz dosyayı muhakkak virüs taramasından geçiriniz. Aksi halde hiçbir sorumluluk kabul edilmez.

Şimdi isterseniz paket içerisinde neler var bir inceleyelim.

App-V 5.0 Kurulacak Ortamlar için Paket ve Güncellemeler

App-V 5.0 Server Klasörü içerisinde bulabileceğiniz Paketler

                Microsoft Visual C++ 2010 Redistributable Package (x64)

                Microsoft Visual C++ 2010 Redistributable Package (x86)

                Silverlight

Not :Yukarıda Belirtilen Paketler App-V 5.0 Server üzerine yüklenmesi gereken paketlerdir. 

 App-V 5.0 Sequencer & Client Klasörü içerisinde bulabileceğiniz Paketler

                Microsoft .NET Framework 4 (Standalone Installer)

        – Windows Management Framework 3.0  –> Klasörü içeisinde içerisinde PowerShell 3.0 Bulunmaktadır.

Not : Yukarıda Belirtilen Paketler App-V 5.0 Sequencer & Client makineler üzerine yükleyeceğimiz paketlerdir. İşletim Sisteminin mimarisine göre klasörler içerisinde hem x86 ve x64 paketleri yer almaktadır.

Eğer benim verdiğim kalıp dosyasını indirmek istemiyorsunuz direk Microsoft Download Center üzerinden indirmek istiyorsanız yukarıda bulunan bağlantılara tıklayıp indirebilirsiniz. Bu yazımızda sizlere App-V 5.0 Kurulacak Ortamlar için Paket ve Güncellemelerin neler olduğundan ve hangi App-V yazılımı hangi paket veya güncellemesinin kurulması gerektiğinden bahsetmeye çalıştım ve yine sizler için hazırladığım App-V 5.0 Kurulacak Ortamlar için Paket ve Güncellemeleri paylaştım. Umarım sizler için faydalı olmuştur.

Mehmet PARLAKYİĞİT

Office Apps & Services MVP | Arena Bilgisayar A.Ş'de Microsoft Satış Mühendisi olarak çalışmakta.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.