Duyuru

Windows 8.1 Uygulamalar Arasında Geçiş Yapın

Merhabalar Windows 8.1 hayatımıza çok hareketli bir şekilde girdiği kesin hareketli kutucuklar, uygulamalar daha renkli ve canlı bir görünüm derken bazen hangi uygulama açık hangi uygulamanın nerede açık olduğunu bulamadığınızı duyar gibiyim. J Bu durum sizi çok sıkıyor olabilir biraz daha sabredin Windows 8.1 alışmanıza az kaldı. Alıştıktan sonra sizlerde benim gibi Windows 8.1’den vaz geçemeyeceksiniz. Bugünkü konumuz Uygulamalar arasında nasıl geçiş yapacağımızdan bahsetmeye çalışacağım. İsterseniz lafı fazla uzatmadan kafanızı karıştırmadan uygulamamıza başlayalım.

Windows 8.1 Uygulamalar Arasında Geçiş Yapın

Windows 8.1 Uygulamalar Arasında Geçiş Yapın-01

Yukarıda görüldüğü gibi Windows 8.1 işletim sistemi yüklü bilgisayarımda metro arayüz açık durumda daha önceden birkaç uygulama açmıştım. Açık uygulamalarıma ulaşmak için ne yapmam gerekiyor. Artık açık uygulamanızı bulamadığınız için tekrar ilgili uygulamayı uygulamalardan bulup tekrar açmanıza gerek yok. Bunun daha basit ve anlaşılır bir yöntemi bulunmaktadır. Mause’mizi sol yukarı köşeye doğru çekelim.

Windows 8.1 Uygulamalar Arasında Geçiş Yapın

Windows 8.1 Uygulamalar Arasında Geçiş Yapın-02

Mause’mizi sol yukarı köşeye doğru çektikten sonra ilk açık pencerem karşıma geldi. Şimdi mausemizi aynı hizada olacak şekilde aşağıya doğru kaydıralım.

Windows 8.1 Uygulamalar Arasında Geçiş Yapın

Windows 8.1 Uygulamalar Arasında Geçiş Yapın-03

Mausemizi aşağıya doğru kaydırdıktan sonra tüm açık uygulamaları yukarıda ki ekranda görüldüğü gibi karşıma gelecektir. Geçiş yapmak istediğiniz uygulama üzerine gelerek ilgili uygulamanıza geçiş yapabilirsiniz. İşte görüldüğü gibi bu kadar basit. Ben elimden geldiği kadar mause’yi az kullanan bir kişiyim. Eğer sizlerde benim gibi mause’yi az kullanmak istiyorsanız. Windows + Tab tuş kombinasyonunu kullanarak uygulamalar arasında geçiş sağlayabilirsiniz.

Mehmet PARLAKYİĞİT

Office Apps & Services MVP | Arena Bilgisayar A.Ş'de Microsoft Satış Mühendisi olarak çalışmakta.

2 thoughts on “Windows 8.1 Uygulamalar Arasında Geçiş Yapın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.