Duyuru

Windows 8.1 Açık Uygulamayı Kapatın

              Merhabalar Windows 8.1 makale serimize kaldığımız yerden devam ediyoruz. Bugünkü ip uçlarımızdan olan Açık uygulamaların nasıl kapatılabileceğinden bahsetmek istiyorum. Birkaç uygulama açtık artık açtığımız uygulamalara ihtiyacımız kalmadı ama bu açtığımız uygulamaları nasıl kapatabiliriz diye düşünüyorsanız o zaman tam yerindesiniz.  Haydi uygulamamıza başlayalım.

Windows 8.1 Açık Uygulamayı Kapatın

Bazen ters giden bir şeyler olduğunda Windows’u yeniden başlatmanız yeterli olabilir.

Windows 8.1 Açık Uygulamayı Kapatın

Windows 8.1 Açık Uygulamayı Kapatın-01

Yukarı ekranda görüldüğü gibi Internet Explorer uygulamam açık ve bu uygula ile işim bitti kapatmak istiyorum. Mausemi ortadan en üste doğru kaydırmaya başladığımda bir el işareti görünecektir. Şimdi mausemin sol tuşuna basarak uygulamamızı tutalım.  

Windows 8.1 Açık Uygulamayı Kapatın

Windows 8.1 Açık Uygulamayı Kapatın-02

Tuttuğumuz uygulamayı aşağıya doğru kaydırmaya başladığımda uygulama ekranı küçülecektir. Yukarıda ki ekran görüntüsü bunu ifade etmektedir.

Windows 8.1 Açık Uygulamayı Kapatın

Windows 8.1 Açık Uygulamayı Kapatın-03

Uygulamayı aşağıya doru kaydırmaya devam ettiğimizde artık uygulama transparan bir görünüm almaya başladığında uygulamayı bırakabiliriz. Uygulamamızı bıraktıktan sonra artık uygulamamız kapanacaktır.

Windows 8.1 Açık Uygulamayı Kapatın

Windows 8.1 Açık Uygulamayı Kapatın-04

Uygulamalarımızın kapatmanın diğer bir yolu ise mausemizi yine sol üst köşeye çekerek kapatmak istediğimiz uygulama üzerine gelerek sağ tıklayarak kapat seçeneğini seçerek uygulamamızı kapatabiliriz. Yine klavye kısa yolunu kullanmak isterseniz; Uygulama açık durumda iken Alt + F4 tuş kombinasyonunu kullanarak ilgili uygulamayı kapatabilirsiniz.

Mehmet PARLAKYİĞİT

Office Apps & Services MVP | Arena Bilgisayar A.Ş'de Microsoft Satış Mühendisi olarak çalışmakta.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.