Duyuru

Windows 8.1 Mağaza İçerisinde Uygulama Arama

     Merhabalar yine bir Windows 8.1 makale serimizden olan Windows mağazası içerisinde nasıl uygulama arayacağımızdan bahsedeceğim. Gün geçtikçe teknoloji ilerlemeye devam ediyor. Bu teknoloji türü ne olursa olsun hayatımızı kolaylaştırıyor. Hatta bizlere zaman kazandırıyor. Bugün zamandan değerli neyimiz var. Windows 8.1 de bulunan mağaza özelliği ile internette arayıp saatlerce bulmaya çalıştığımız uygulamaları bizim yerimize kendi bünyesinde bulundurduğu için Windows mağaza ile uygulamalara ulaşmak oldukça basittir. Yine bir örnek üzerinden gidelim. Bir uygulama bulmanız gerekiyor. Bu uygulamanın adını hatırlamıyorsunuz. Ama uygulamanın Microsoft firmasına ait olduğunu da biliyorsunuz. Şimdi yazının geri kalanını uygulamalı bir şekilde görelim.

Windows 8.1 Mağaza İçerisinde Uygulama Arama

Windows 8.1 Mağaza İçerisinde Uygulama Arama-01

Windows başlangıç ekranına geçelim. Mağaza kutucuğunu tıklayalım.

Windows 8.1 Mağaza İçerisinde Uygulama Arama

Windows 8.1 Mağaza İçerisinde Uygulama Arama-02

Windows mağaza karşımızda kendimi migrostaymış gibi hissetmeye başladım. J  Sol üstte bulunan arama kutucuğuna bulmak istediğiniz uygulamanın sırasıyla harflerini girdiğinizde size seçenekler sunmaya başlayacaktır. Eğer aradığınız uygun uygulama listede görünmeye başladıysa üzerine gelerek tıklayalım. Ben Microsoft Sektörel Çözümler kataloğunu buldum.

Windows 8.1 Mağaza İçerisinde Uygulama Arama

Windows 8.1 Mağaza İçerisinde Uygulama Arama-03

İndireceğiniz uygulamanın üzerine tıkladıktan sonra yukarıda ki sayfa gibi bir sayfa açılacaktır. Eğer bulduğunuz uygulama doğru bir uygulama ise sol üstte bulunan Yükle butonuna basmanız yeterli olacaktır. Nasıl uygulama kurulacağını merak ediyorsanız. Windows 8.1 Mağaza ve Uygulamalar konu başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz. Bu yazımızda sizlere Windows 8.1 Mağaza İçerisinde nasıl  Uygulama Arayabileceğimizden bahsetmeye çalıştım. Umarım sizler için faydalı olmuştur.

Mehmet PARLAKYİĞİT

Office Apps & Services MVP | Arena Bilgisayar A.Ş'de Microsoft Satış Mühendisi olarak çalışmakta.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.