Duyuru

Windows 8.1 GodMode (Tanrı Modu)

Merhaba bu yazı serimizde Windows 8.1 GoodMode bahsetmek istiyorum. Aslında bu özellik Windows 8.1 has bir özellik değil GodMode özelliğini Windows Vista ile kullanmaya başlamıştık. Windows Goodmode diğer sürümlerde olduğu gibi Windows 8.1 sürümünde de kullanmaya devam ediyoruz. Peki GoodMode nedir ? GoodMode Türkçe karşılığı olarak tanrı modu olarak geçmektedir. Denetim masasında olan tüm ayarların tek bir pencerede görmemizi ve bu pencere içerisinden istediğimiz bir ayara ulaşarak yapılandırmamızı sağlamaktadır. Şimdi GoogMode nasıl oluşturulduğuna birlikte bakalım.

Windows 8.1 GodMode (Tanrı Modu)

Windows 8.1 GodMode (Tanrı Modu)-01

Masaüstünün boş bir yerinde mauseyi sağ tıklayalım. Açılan menüden yeniyi seçelim. Yeni dedikten sonra yeni bir klasör oluşturalım.

Windows 8.1 GodMode (Tanrı Modu)

Windows 8.1 GodMode (Tanrı Modu)-02

Oluşturduğumuz bu yeni klasörün adını GodMode.{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C} parametresi ile değiştirelim. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli unsur parametre arasında hiçbir boşluk bırakmamanız aksi taktirde GoodMode oluşmayacaktır.

Windows 8.1 GodMode (Tanrı Modu)

Windows 8.1 GodMode (Tanrı Modu)-03

Klasörümüzün adını GodMode.{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C} olarak değiştirdikten sonra klasörümüz yukarıdaki şekilde olduğu gibi görünecektir. Şimdi GoodMode isimli bu dosyaya çift tıklayalım.

Windows 8.1 GodMode (Tanrı Modu)

Windows 8.1 GodMode (Tanrı Modu)-04

Yukarıdaki ekranda görüldüğü gibi artık GoodMode ekranımız açılmış durumda denetim masası içerisinde olan tüm öğeleri kategoriler halinde görebiliriz. İstediğimiz kategoriyi açarak üzerinde değişiklikle yapabiliriz. Bu yazımızda sizlere Windows 8.1 GodMode (Tanrı Modu) anlatmaya çalıştım. Umarım sizler için faydalı olmuştur.

Mehmet PARLAKYİĞİT

Office Apps & Services MVP | Arena Bilgisayar A.Ş'de Microsoft Satış Mühendisi olarak çalışmakta.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.