Duyuru

Windows 8.1 Arka Plan Rengini Değiştirme

        Merhabalar bu Windows 8.1 makale serilerimizden birine daha başlamış bulunmaktayız bugünkü konumuz Windows 8.1 Arka Plan Rengini nasıl değiştirebileceğimiz konusunda eğer başlangıç ekranında masaüstü arka planını sabitlediysek arka plan rengini değiştirdiğimizde arka plan rengi değişikliğinin pekte farkında olamayabiliriz. Masaüstü arka plan resmini kaldırmanız gerekebilir. Bunun için daha önceden yazmış olduğum Windows 8.1 Başlangıç Ekranında Masaüstü Arka Planını Göstermek konu başlıklı yazımıza bakabilirsiniz.  Lafı fazla uzatmadan hemen Arka Plan rengi nasıl değişiyor bakalım.

clip_image002

Windows 8.1 Arka Plan Rengini Değiştirme-01

Uygulamamıza başlamadan önce ufak bir hatırlatmada bulunmak istedim. Yukarıda ki ekrana dikkat ederseniz masaüstündeyim burada ayarlara gelip kişiselleştir dediğimizde arka plan rengini değiştiremiyoruz. Arka plan rengini değiştirebilmek için başlangıç ekranına yani metro arayüze geçmemiz gerekmekte kısayolu ise klavyemizde Windows tuşudur.  

Windows 8.1 Arka Plan Rengini Değiştirme

Windows 8.1 Arka Plan Rengini Değiştirme-02

Şekil-01 deki hatırlatmamızdan sonra metro arayüze yani başlangıç ekranına geçelim. Başlangıç ekranımız açıkken mause mizi sağa doğru kaydıralım açılan menüden ayarları tıklayalım.

Windows 8.1 Arka Plan Rengini Değiştirme

Windows 8.1 Arka Plan Rengini Değiştirme-03

Karşımıza ayarlar menüsü gelecektir. Buraya dikkat etmenizi istiyorum şuan arka plan rengi kırmızı renkte şimdi ok işareti ile gösterilen Kişiselleştir ’e  tıklayalım.

Windows 8.1 Arka Plan Rengini Değiştirme

Windows 8.1 Arka Plan Rengini Değiştirme-04

Açılan menüden arka plan rengini istediğimiz bir şekilde değiştirebiliriz. Hatırlarsanız bir  önce ki şeklimizde arka plan rengimiz kırmızıydı ben rengi değiştirdiğimde en üst bölümde olan kişiselleştir yazan yerin artık rengi değişti. Bu yazımızda sizlere Windows 8.1 Arka Plan Rengini Değiştirme konusunu anlatmaya çalıştım umarım sizler için faydalı olmuştur. Başka yazılarda görüşmek üzere.

Mehmet PARLAKYİĞİT

Office Apps & Services MVP | Arena Bilgisayar A.Ş'de Microsoft Satış Mühendisi olarak çalışmakta.

8 thoughts on “Windows 8.1 Arka Plan Rengini Değiştirme

  • Bu işlemi yapabilmek için Metro arayüz dediğimiz yani Başlangıç ekranı açıkken Ayarlar’a girmeniz gerekir. Ayarlar şekilde olduğu gibi yaparsanız arka plan rengini değiştirebilirsiniz.

   Yanıtla
 • Elif

  Toshiba – windows 8.1 kullanıyorum resimlerde herşey açıklayıcı ancak bende kişiselleştir bölümü bu şekilde çıkmıyor ayrı bir pencere açılıyor ve bu pencere bahsettiğiniz ayarlar bulunmuyor yardımcı olursanız sevinirim.

  Yanıtla
  • Merhaba bu işlemi yapabilmeniz için öncelikle başlangıç ekranını açmanız gerekmekte ve mausenize sağ köşeye doğru sürüklemeniz gerekmektedir. Eğer masa üstünde iken yapmaya çalışıyorsanız kişiselleştir bölümü gelmeyecektir.

   Yanıtla
 • samet

  çok teşşekkür ederim mordan çok sıkılmıştım

  Yanıtla
 • deus ex

  Çok teşekkürler efendim.Siyah renkten çok sıkılmıştım.

  Yanıtla
 • Barış

  çok teşekkürler bir türlü bulamamıştım

  Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.