Duyuru

Windows 7 Türkçe Dil Paketinin Yüklenmesi

Merhaba arkadaşlar bu uygulamamız da İngilizce olan mevcut Windows7 ye Türkçe dil paketinin yüklenmesi konusunda bilgi vereceğim. İlk yapmamız gereken Start tıklayarak Control Panel bölümünü açmak ve ardından Windows Update uygulamasını çalıştırmak. Açılan menüde sol üstte bulunan Check for updates (Güncellemeleri Denetleme) tıklıyoruz.

0

Windows 7 Türkçe Dil Paketinin Yüklenmesi Şekil-1

Şekil-1 de görüldüğü gibi ok ile gösterilen 35 optinal updates are available benim clientim de isteğe bağlı 35 adet güncelleme varmış; isteğe bağlı güncellemeleri görebilmek için optinal updates are available tıklıyorum. Bir sütteki seçenek olan important updates are available (Önemli Güncelleştirmeler) bu bölüme şimdilik dokunmuyorum. Bizim konumuz Windows 7 Türkçe Dil Paketinin Yüklenmesi olduğundan bu bölümü olduğu gibi bırakıyorum.

1

Windows 7 Türkçe Dil Paketinin Yüklenmesi Şekil-2

Şekil-2 de isteğe bağlı güncellemelerim arasında bulunan Turkish Language Pack – Windows 7 seçeneğini seçerek ok butonuna basıyorum.

2

Windows 7 Türkçe Dil Paketinin Yüklenmesi Şekil-3

Şelik-3 de ise seçtiğim Türkçe dil paketini yükleye bilmek için ok ile gösterilen Install updates tıklayarak isteğe bağlı güncellemelerimizi çalıştırıyoruz.

3

Windows 7 Türkçe Dil Paketinin Yüklenmesi Şekil-4

Şekil-4 de ise seçtiğim dil paketinin ne kadar yüzdelik olarak ne kadar yüklendiğini görmekteyiz. Stop dowload tıklarsak updates lerimiz durmuş olacak dikkat etmekte fayda var. 

4

Windows 7 Türkçe Dil Paketinin Yüklenmesi Şekil-5

Şekil-5 de ise indirilen Türkçe Dil paketinin Windows 7 ye yüklenmeye başladığını görebiliriz.

5

Windows 7 Türkçe Dil Paketinin Yüklenmesi Şekil-6

Şekil-6 Türkçe dil paketimizi indirdik ve kurduk sıra geldi. Yüklediğimiz Türkçe dil paketi için ufak bir konfügirasyona yapacağımız işlem sonunda artık Windows 7 Türkçe olarak çalışmaya başlayacak.

6

Windows 7 Türkçe Dil Paketinin Yüklenmesi Şekil-7

Şekil-7 de ise tekrar control panel yani denetim masasına gelerek Change display language (Görüntüleme Dilini Değiştir) tıklayarak Region and Language (Bölge ve Dil ) ayarlarını çalıştırıyoruz.

7

Windows 7 Türkçe Dil Paketinin Yüklenmesi Şekil-8

Region and Language (Bölge ve Dil ) ayarlarını çalıştırdıktan sonra Şekil-8 de Keyboards and Languages (Klavyeler ve Diller) sekmesini tıklıyoruz. Hemen aşağıda belirtilen Choose a display language (Görüntüleme Dilini Seçin) üzerine gelip Türkçe’yi seçiyoruz. Bilgisayarımız yaptığımız ayarlamaların aktif olabilmesi için Restart yapmamızı isteyecektir Makinemizi yeniden başlattıktan sonra makinemiz artık Türkçe oldu.

8

Windows 7 Türkçe Dil Paketinin Yüklenmesi -Şekil-9

Şekil-9 da gördüğünüz Üzere Windows 7 Türkçe Dil Paketinin Yüklenmesini başarılı bir şekilde gerçekleştirmiş olduk. Bu uygulamada sizlere Windows 7 Türkçe Dil Paketinin Yüklenmesini anlatmaya çalıştım umarım sizler için faydalı olmuştur. Başka bir uygulamada tekrar görüşmek umuduyla hoşçakalın.

Mehmet PARLAKYİĞİT
www.parlakyigit.net

Mehmet PARLAKYİĞİT

Office Apps & Services MVP | Arena Bilgisayar A.Ş'de Microsoft Satış Mühendisi olarak çalışmakta.

2 thoughts on “Windows 7 Türkçe Dil Paketinin Yüklenmesi

  • ken

    Daha önce Tr yapmıştım, ne olduysa birkaç ay sonra iptal oldu.
    Şu anda Region and languages de sadace eng var ve kutu etken değil, pasif.
    Windows update de tr dil yüklü görünüyor.

    Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.