Windows Server

Server 2008 Yönetici Şifresini Kabul Ettirmek

Merhaba arkadaşlar geçenlerde karşılaştığım bir hata üzerine bu makaleyi sizlerle paylaşmaya karar verdim. Vmware sanallaştırma platformu üzerinde bir adet Windows Server 2008 R2 makinesi oluşturdum. Şifresini de LAB ortamında olduğum için standart Password1 olarak belirledim. Sıra geldi. Domain kurmaya Start/Run (başlat / çalıştır) bölümüne dcpromo yazarak domain servisimi başlattım.

0

Yeni bir domain oluşturacağım için Create a new domain in a new forest seçeneğini seçtim ve next diyerek ilerlemeye başladım. Next dedikten sonra beni aşağıda ki şekilde belirtilen hata ekranı karşıladı.

1
Yukarıda ki şekilde ki açıklamalara bakacak olursak Windows Server 2008 makinem belirlediğim şifremi görmüyor. Bu sebepten dolayı makineme domain hizmetini yükleyemiyorum.

Çözüm;

Başlat/Çalıştır (Start/Run) diyerek Command ekranıma geliyorum. Sırasıyla net user administrator /passwordreq:yes komutunu yazarak enter tuşuna basıyorum.

2
Yukarıda ki şekle bakacak olursak komutumuza neler net user administrator kullanıcı adımızı passwordreq:yes ise windowsa bizim bir şifremiz var. Bunu kabul et diyoruz.:) Bu makalemde sizlere Windows Server 2008 makinem üzerinde görülmeyen şifremi windowsa göstermeyi anlatmaya çalıştım. Başka bir makalede görüşmek ümidiyle hoşça kalın.

Mehmet PARLAKYİĞİT
www.parlakyigit.net

Mehmet PARLAKYİĞİT

Office Apps & Services MVP | Arena Bilgisayar A.Ş'de Microsoft Satış Mühendisi olarak çalışmakta.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.