Windows Server

Server 2008 R2 Üzerinde Wireless LAN Servisinin Aktif Edilmesi

           Merhaba arkadaşlar bu makalemde sizlere Server 2008 R2 üzerinde Wireless Lan Servisinin Aktif  Edilmesini anlatacağım. Peki neden wireless servisi aktif değildir. Wireless platformu hem güvensiz hemde yavaş kaldığı için bu özellik devre dışı olarak gelir. Farklı lokasyonlar da ise kullanılmaktadır. Test ortamları gibi isterseniz wireless lan servisinin nasıl aktifleştireceğimizi anlatmaya başlayalım.

clip_image002

Şekil-1 Wireless Lan Servisinin aktif Edilmesi

Şekil-1 baktığımızda Server Manager açtık ve features yani özellikleri seçerek Add Features tıklıyoruz. Kısacası özellikle ekle yi seçiyoruz.

clip_image004

Şekil-2 Wireless Lan Servisinin aktif Edilmesi

Şekil-2 de ise bizi eklenecek özelikler sihirbazı karşılıyor. Bur da Wireless LAN Service çek basını işaretliyoruz. Next diyerek işlemimize devam ediyoruz.

 

clip_image006

Şekil-3 Wireless Lan Servisinin aktif Edilmesi

Şekil-3 de ise bizi bir özet ekranı karşılıyor. Bu bölümde hangi özellikleri eklemek istediğimizi gösteriyor. Install diyerek yükleme işlemimizi başlatıyoruz.

clip_image008

Şekil-4 Wireless Lan Servisinin aktif Edilmesi

Şekil-4 de ise Wireless LAN Servisimizin başarılı bir şekilde yüklendiğini söylüyor. Close yi tıklayarak işlemimizi sonlandırıyoruz. İşte Wireless Lan servisinin aktif edilmesi bu kadar umarım bu makale sizler için keyif verici olmuştur çünkü çok kısa J başka bir makalede tekrar görüşme ümidiyle hoşçakalın.

Mehmet PARLAKYİĞİT

Office Apps & Services MVP | Arena Bilgisayar A.Ş'de Microsoft Satış Mühendisi olarak çalışmakta.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.