Exchange OnlineExchange Online Protection (EOP)Microsoft 365

Office 365 DKIM Kayıtlarını Bulamıyorum!

    DKIM kaydı yapmak isteyen bir çok firma DKIM kayıtlarını Office 365 tarafında göremiyor. Rahat her ay bu konuyla alakalı beni 8 10 firma arıyabiliyor. Bende böyle bir ufak guide hazırlıyayım bari dedim. Öncelikle DKIM kaydının nasıl yapıldığını merak ediyorsanız Office 365 DKIM Kaydı Nasıl Yapılır ? konu başlıklı yazımı okuyabilirsiniz. Şimdi isterseniz görünmeyen DKIM kayıtlarımızı nasıl göreceğiz bir bakalım.

Öncelikle Exchange Admin Center >> Protection >> dkim yolunu takip ettiğimizde ilgili domain adresimizi seçtiğimizde ne bir kayıt olduğunu nede etkinleştir butonunun olmadığını görüyoruz.

Buna istinaden bu kayıtlar Office 36 Security & Compliance da mevcuttur olabilir. Oraya da baktığımızda kayıtların hala göremiyoruz.

Şimdi PowerShell uygulamamızı yönetici olarak çalıştıralım. Ve sırasıyla aşağıda belirtilen PowerShell scripts yazalım.

 $UserCredential = Get-Credential


 $Session = New-PSSession -ConfigurationName Microsoft.Exchange -ConnectionUri https://outlook.office365.com/powershell-liveid/ -Credential $UserCredential -Authentication Basic -AllowRedirection


 Import-PSSession $Session -DisableNameChecking


 New-DkimSigningConfig -DomainName domain_adiniz -Enabled $true


Görüldüğü gibi DKIM kayıtları PowerShell ekranında görünmektedir.

Exchange Admin Center >> Protection >> dkim yolunu takip ettiğimizde enable butonu gelmiş durumdadır. Bu sevindirice bir haber

Yine Office 36 Security & Compliance kontrol ettiğimizde enable butonu geldi.

Şimdi DNS hizmeti aldığımız yerden PowerShell yardımıyla aldığımız DKIM kayıtlarını yapalım. Nasıl yapacağınız konusunda bir fikriniz yoksa Office 365 DKIM Kaydı Nasıl Yapılır ? konu başlıklı yazımdan faydalanabilirsiniz.

Yaklaşık 10 dakika bekledikten sonra DKIM servisimi etkinleştirebildim. Etkinleştirme süresi DNS hizmeti aldığınız yere göre değişiklik gösterebilir.

Başka yazılarda görüşmek üzere…

Mehmet PARLAKYİĞİT

Office Apps & Services MVP | Arena Bilgisayar A.Ş'de Microsoft Satış Mühendisi olarak çalışmakta.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.