Office 365 DKIM Kayıtlarını Bulamıyorum!

    DKIM kaydı yapmak isteyen bir çok firma DKIM kayıtlarını Office 365 tarafında göremiyor. Rahat her ay bu konuyla alakalı beni 8 10 firma arıyabiliyor. Bende böyle bir ufak guide hazırlıyayım bari dedim. Öncelikle DKIM kaydının nasıl yapıldığını merak ediyorsanız Office 365 DKIM Kaydı Nasıl Yapılır ? konu başlıklı yazımı okuyabilirsiniz. Şimdi isterseniz görünmeyen DKIM kayıtlarımızı nasıl göreceğiz bir bakalım.

Öncelikle Exchange Admin Center >> Protection >> dkim yolunu takip ettiğimizde ilgili domain adresimizi seçtiğimizde ne bir kayıt olduğunu nede etkinleştir butonunun olmadığını görüyoruz.

Buna istinaden bu kayıtlar Office 36 Security & Compliance da mevcuttur olabilir. Oraya da baktığımızda kayıtların hala göremiyoruz.

Şimdi PowerShell uygulamamızı yönetici olarak çalıştıralım. Ve sırasıyla aşağıda belirtilen PowerShell scripts yazalım.

 $UserCredential = Get-Credential


 $Session = New-PSSession -ConfigurationName Microsoft.Exchange -ConnectionUri https://outlook.office365.com/powershell-liveid/ -Credential $UserCredential -Authentication Basic -AllowRedirection


 Import-PSSession $Session -DisableNameChecking


 New-DkimSigningConfig -DomainName domain_adiniz -Enabled $true


Görüldüğü gibi DKIM kayıtları PowerShell ekranında görünmektedir.

Exchange Admin Center >> Protection >> dkim yolunu takip ettiğimizde enable butonu gelmiş durumdadır. Bu sevindirice bir haber

Yine Office 36 Security & Compliance kontrol ettiğimizde enable butonu geldi.

Şimdi DNS hizmeti aldığımız yerden PowerShell yardımıyla aldığımız DKIM kayıtlarını yapalım. Nasıl yapacağınız konusunda bir fikriniz yoksa Office 365 DKIM Kaydı Nasıl Yapılır ? konu başlıklı yazımdan faydalanabilirsiniz.

Yaklaşık 10 dakika bekledikten sonra DKIM servisimi etkinleştirebildim. Etkinleştirme süresi DNS hizmeti aldığınız yere göre değişiklik gösterebilir.

Başka yazılarda görüşmek üzere…

Mehmet PARLAKYIGIT

Office Apps & Services MVP | Arena Bilgisayar A.Ş'de Microsoft Satış Mühendisi olarak çalışmakta.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.