Banner image

Microsoft Azure Unutulan Sanal Makine Parolasını Sıfırlama

    Bazen kullandığımız sunucularımızın veya client bilgisayarlarımızın parolasını unutabiliriz. Bu parolaları çözebilmek için çeşitli yollara başvurabiliriz. Microsoft Azure yeni portal üzerinde bir sanal makine oluşturup bu sanal makineye ait parolayı unuttuysanız hiç korkmanıza gerek yok. Azure üzerinde unutulan parolayı sıfırlamak oldukça basittir. Nasıl mı ? Hadi hep birlikte görelim.

Microsoft Azure Unutulan Sanal Makine Parolasını Sıfırlama-01

Öncelikle sanal makineler kısmına gelerek parolasını unuttuğumuz sanal makineyi seçelim. Sanal makineye ait olan Destek ve sorun giderme kısmından Parolayı sıfırla seçeneğine tıklayalım. Sağ tarafta açılan menüden Mod kısmının Parolayı sıfırla seçeneğini seçtikten sonra yeni oluşturacağımız parolayı girelim. Ardından parolayı onayla bölümüne tekrar yeni parolamızı yazalım. İsterseniz burada kullanıcı adını değiştirmenizde mümkündür. Tabii gerek duyarsanız. Şimdi Parolanın sıfırlanması için Güncelleştir butonuna tıklayalım.

Ayrıca bu uyarıyı dikkate almanızı öneririm. Bu, yerleşik yönetici hesabını sıfırlamak ve Uzak Masaüstü hizmet yapılandırmasını sıfırlamak için VMAccess uzantısını kullanır.

 Not : Parola sıfırlama işleminin gerçekleşebilmesi için sanal makinenin açık olması gerekmektedir. Aksi taktirde hiçbir işlem yapılamaz.

Microsoft Azure Unutulan Sanal Makine Parolasını Sıfırlama-02

Parola sıfırlama işlemi başlatılıyor. Birkaç dakika bekleyelim.

Microsoft Azure Unutulan Sanal Makine Parolasını Sıfırlama-03

Yukarıda ki bildirim görselinde görüldüğü gibi parolamız başarılı bir şekilde güncellenmiştir. Sanal makinemize yeni parolamız ile erişebiliriz.

Başka yazılarda görüşmek üzere…

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Tweetle
Paylaş
Pin
Paylaş