Microsoft Teams Hangi İstemcilerde Çalışır ?

Microsoft Teams Hangi İstemcilerde Çalışır ?

97 views

    Microsoft Teams bir çok cihaz ve platformu desteklemektedir. Bunların başında tabii ki günümüzde yaygın olarak kullanılan akıllı cihazlar, bilgisayarlar ve web tarayıcıları üzerinden Teams uygulamanıza ulaşarak organizasyonunuz içerisindeki takımlarla nerde olursanız olun internetin olduğu her yerden iş birliği içerisinde çalışabilirsiniz. Böylelikle hiçbir işinizden geri kalmamış olursunuz. Bugünkü konumuz Teams hangi işletim sistemlerini destekliyor. Hangi web tarayıcılarını destekliyor. Ufak bir inceleme yapacağız.

Masaüstü İstemcileri

Öncelikle https://teams.microsoft.com/download adresine girerek bilgisayarınızın veya mac cihazınızın yapısına göre ilgili teams uygulamasını indirebilirsiniz.

Windows yüklü bilgisayarlar için;

 • Windows 7 ve sonrası 32-Bit veya 64-Bit bir işletim sistemi üzerine Microsoft Teams uygulamasını kurabilirsiniz.

MacOS yüklü bilgisayarlar için;

 • MacOS (10.10+) yüklü olması gerekmektedir.

 Not: Microsoft Teams uygulaması bir Office ProPlus bileşeni değildir. Ayrıca yüklenmesi gerekmektedir. Yani kurulum yaptığınız Office paketleri içerisinde Microsoft Teams uygulaması gelmez.

Mobil İstemcileri

Mobil cihazlarınızda Microsoft Teams uygulamanızı Android, iOS ve Windows Phone gibi platformlarda kullanabilmeniz mümkündür. Aşağıda belirtilen mobil cihaz işletim sistemleri üzerinde Microsoft Teams kullanabilmeniz için aşağıda k versiyonlara cihazınızı yükseltmeniz gerekecektir.

 • Android: 4.4 ve sonrası
 • iOS: 10.0 ve sonrası
 • Windows Phone: Windows 10 Mobile

Web İstemcileri

Microsoft Teams’i diğer cihazlarda olduğu gibi bir web tarayıcısı üzerinden kullanabilmeniz mümkündür. Sadece yapmanız gereken aşağıda belirtilen web tarayıcılarının belirtilen versiyonlarına yükseltmiş olmanız gerekmektedir.

 • Edge: 12+
 • Internet Explorer: 11+
 • Chrome: 51.0+
 • Firefox:47.0+
   Uyarı: yukarıda belirtilen tarayıcıların haricinde Safari web tarayıcısı şuan için desteklenmemektedir.

Geniş bilgi için aşağıda belirtilen adresi kullanabilirsiniz.

https://docs.microsoft.com/tr-tr/MicrosoftTeams/get-clients

Başka yazılarda görüşmek üzere…

Related Posts

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Recent Posts

Windows 10 OneNote ile Akıllı Aramalar Yapın

    Bir önceki yazı konumuz olan Windows 10 OneNote Çevrimiçi Resim Eklemeyi işlemiştik. Bu yazımızda biraz bu konuya benziyor. Windows 10 OneNote uygulamasını kullanarak hiçbir web tarayıcısı kullanmadan OneNote içerisinden Bing arama motorunu ...

Read More

Windows 10 OneNote Çevrimiçi Resim Ekleme

    Çevrimiçi resim ekleme özelliği daha önceden Windows 10 OneNote uygulaması içerisinde yer almıyordu. Çevrimiçi resim ekleme özelliği Ağustos 2017 güncellemesi ile birlikte Windows 10 OneNote uygulamasına yenilik olarak geldi. Peki çevrimiçi resim ...

Read More

Microsoft Teams Hangi İstemcilerde Çalışır ?

    Microsoft Teams bir çok cihaz ve platformu desteklemektedir. Bunların başında tabii ki günümüzde yaygın olarak kullanılan akıllı cihazlar, bilgisayarlar ve web tarayıcıları üzerinden Teams uygulamanıza ulaşarak organizasyonunuz içerisindeki takımlarla nerde olursanız olun ...

Read More
Sponsor
Translate