Microsoft Teams Hangi İstemcilerde Çalışır ?

Microsoft Teams Hangi İstemcilerde Çalışır ?

352 views

    Microsoft Teams bir çok cihaz ve platformu desteklemektedir. Bunların başında tabii ki günümüzde yaygın olarak kullanılan akıllı cihazlar, bilgisayarlar ve web tarayıcıları üzerinden Teams uygulamanıza ulaşarak organizasyonunuz içerisindeki takımlarla nerde olursanız olun internetin olduğu her yerden iş birliği içerisinde çalışabilirsiniz. Böylelikle hiçbir işinizden geri kalmamış olursunuz. Bugünkü konumuz Teams hangi işletim sistemlerini destekliyor. Hangi web tarayıcılarını destekliyor. Ufak bir inceleme yapacağız.

Masaüstü İstemcileri

Öncelikle https://teams.microsoft.com/download adresine girerek bilgisayarınızın veya mac cihazınızın yapısına göre ilgili teams uygulamasını indirebilirsiniz.

Windows yüklü bilgisayarlar için;

 • Windows 7 ve sonrası 32-Bit veya 64-Bit bir işletim sistemi üzerine Microsoft Teams uygulamasını kurabilirsiniz.

MacOS yüklü bilgisayarlar için;

 • MacOS (10.10+) yüklü olması gerekmektedir.

 Not: Microsoft Teams uygulaması bir Office ProPlus bileşeni değildir. Ayrıca yüklenmesi gerekmektedir. Yani kurulum yaptığınız Office paketleri içerisinde Microsoft Teams uygulaması gelmez.

Mobil İstemcileri

Mobil cihazlarınızda Microsoft Teams uygulamanızı Android, iOS ve Windows Phone gibi platformlarda kullanabilmeniz mümkündür. Aşağıda belirtilen mobil cihaz işletim sistemleri üzerinde Microsoft Teams kullanabilmeniz için aşağıda k versiyonlara cihazınızı yükseltmeniz gerekecektir.

 • Android: 4.4 ve sonrası
 • iOS: 10.0 ve sonrası
 • Windows Phone: Windows 10 Mobile

Web İstemcileri

Microsoft Teams’i diğer cihazlarda olduğu gibi bir web tarayıcısı üzerinden kullanabilmeniz mümkündür. Sadece yapmanız gereken aşağıda belirtilen web tarayıcılarının belirtilen versiyonlarına yükseltmiş olmanız gerekmektedir.

 • Edge: 12+
 • Internet Explorer: 11+
 • Chrome: 51.0+
 • Firefox:47.0+
   Uyarı: yukarıda belirtilen tarayıcıların haricinde Safari web tarayıcısı şuan için desteklenmemektedir.

Geniş bilgi için aşağıda belirtilen adresi kullanabilirsiniz.

https://docs.microsoft.com/tr-tr/MicrosoftTeams/get-clients

Başka yazılarda görüşmek üzere…

Related Posts

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Recent Posts

Windows 10 OneNote Uygulamasıyla Cetvel Kullanımı

    Yine bir Windows 10 OneNote uygulaması yeniliklerinden bahsedeceğiz. Gün geçtikçe Windows 10 OneNote uygulamamızın yetenekleri harika bir şekilde artmaya devam ediyor. Bugün bahsedeceğimiz yenilik ise; artık uygulamamızı kullanarak çizim yaparken cetvel kullanıyor ...

Read More

Windows 10 OneNote Uygulamasını Sıfırlayın

    Bugüne kadar OneNote özelliklerinden bahsettik. Her şeyden dörtdörtlük bahsettik bazen kullandığımız yazılımlarda her şey yolunda gitmeyebilir. Bu durumda OneNote uygulamanızı sıfırlamanız gerekebilir. İşte bu yazımızda Windows 10 OneNote uygulamanızı nasıl sıfırlayacağınızdan bahsedeceğiz. ...

Read More
Sponsor
Translate