Duyuru

Windows 8.1 Uygulamaları Otomatik Olarak Güncelleştirmek

Merhaba Windows 8.1 kullanıyorsanız ve sürekli olarak güncellenen uygulamalardan şikayetçiyseniz bunu Windows 8.1 ile otomatikleştirmeniz mümkün. Örneğin Windows 8.1 yüklü bilgisayarınızda Skype uygulaması bulunmakta ve bu uygulama sürekli olarak güncelleme çıkartmakta ve sizden sürekli olarak güncelleme istemekte sizin de o an başka işlerle uğraşmanız lazım. Sürekli uygulama güncelleme işlemlerini erteliyor bu sebepten ötürü  Skype uygulamanız ve diğer uygulamalarınızın güncellemeleri birikmiş durumda böyle bir durumda ne yapmanız gerekiyor ?

Eğer tarifeli bir internet kullanmıyorsanız, uygulamalarınızı otomatik olarak güncelleyebilirsiniz. Tarifeli bir internet kullanıcıysanız bu işlemi yapmamanızda fayda var. Nedenine gelince örneğin internetiniz kotalı ve güncellemeler her geldiğinde otomatik olarak günceller yapılmakta siz farkında olmadan limitinizi aşabilir ve gereksiz yere ücret ödemek zorunda kalabilirsiniz. Böyle bir durum söz konusu değilse uygulamamıza birlikte devam edebiliriz.  

Windows 8.1 Uygulamaları Otomatik Olarak Güncelleştirmek

Windows 8.1 Uygulamaları Otomatik Olarak Güncelleştirmek-01

Metro ara yüze geçerek Windows Mağazamıza tıklayalım.

Windows 8.1 Uygulamaları Otomatik Olarak Güncelleştirmek

Windows 8.1 Uygulamaları Otomatik Olarak Güncelleştirmek-02

Windows Mağazamız açılmış durumda şimdi yapmamız gereken mausemizi sağ yukarı doğru kaydırmak ve çıkan menüden ayarları tıklayalım. Eğer tablet kullanıyorsanız aynı işlemi parmaklarınızla yaparak Ayarlara dokunun.

Windows 8.1 Uygulamaları Otomatik Olarak Güncelleştirmek

Windows 8.1 Uygulamaları Otomatik Olarak Güncelleştirmek-03

Karşımıza ağarlar menüsü açılacaktır. Açılan menüden Uygulama güncelleştirmeleri ne tıklayalım ya da dokunalım.

Windows 8.1 Uygulamaları Otomatik Olarak Güncelleştirmek

Windows 8.1 Uygulamaları Otomatik Olarak Güncelleştirmek-04

Yukarıda ki ekranda görüldüğü gibi Uygulama güncelleştirmeleri ekranında bulunan Uygulamalarımı otomatik olarak güncelleştir seçeneği kapalı durumda şimdi uygulamalarımızı otomatik olarak Windows’un yükleyebilmesi için hayır olan seçeneği evet yapalım. İşlem görüldüğü gibi bir hayli kolay artık Windows 8.1 yüklü bilgisayarımız bize her hangi bir şey sormadan uygulama güncelleme işlemlerini otomatik olarak kendisi yapacaktır. Dilerseniz yine bu ekranda Güncelleştirmelerinizi denetleyebilirsiniz.

Windows 8.1 Uygulamaları Otomatik Olarak Güncelleştirmek

Windows 8.1 Uygulamaları Otomatik Olarak Güncelleştirmek-05

Güncelleştirmeleri Denetle Butonuna tıklayalım ya da dokunalım.

Windows 8.1 Uygulamaları Otomatik Olarak Güncelleştirmek

Windows 8.1 Uygulamaları Otomatik Olarak Güncelleştirmek-06

Görüldüğü üzere hiçbir güncellemem bulunmamaktadır. Ayrıca güncellemelerinizi sık sık yapmanızı öneririm. Neticede teknoloji sürekli gelişiyor. Hem kullandığınız uygulamaların yeniliklerinden faydalanmış olursunuz hem de uygulamaların açıklarından etkilenmemiş olursunuz.

Windows 8.1 Uygulamaları Otomatik Olarak Güncelleştirmek Uyarı Eğer tarifeli bir internet kullanıcısı değilseniz bu işlemi gerçekleştirin. Aksi taktirde cebinizden fazla miktarlarda ücretler çıkabilir.

Bu yazımızda sizlere Windows 8.1 yüklü bilgisayarımızda uygulamalarımızı nasıl otomatik olarak yükleyeceğimizden bahsetmeye çalıştım. Umarım sizler için faydalı olmuştur.

Mehmet PARLAKYİĞİT

Office Apps & Services MVP | Arena Bilgisayar A.Ş'de Microsoft Satış Mühendisi olarak çalışmakta.

2 thoughts on “Windows 8.1 Uygulamaları Otomatik Olarak Güncelleştirmek

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.