Duyuru

Windows 8.1 Açıldığında Direk Masaüstü Açılsın

Merhabalar  Windows 7 Kullanan kullanıcılar şuna muhakkak alışmışlardır. Bilgisayarın düğmesine basar ve açarlar ardından Windows 7 masaüstü gelir. İşlemlerini masaüstü geldikten sonra yapmaya başlayabilirler Windows 8 de maalesef işler böyle değildi. Sürekli  başlangıç ekranı açılmakta kullanıcılar masaüstlerine dönmek için desktop ya da masaüstünü tıklamak zorundaydı. Bu işlemde bazıları için şüphesiz işkence duruma geldi. Windows 8.1 değerlendirme sürümünde de aynı ilk Windows 8.1 kurduğunuzda ve Windows açıldığında karşınıza başlangıç ekranı gelmekte ama Windows 8.1 de bunu düzeltme şansımız bulunmakta yani Windows 7 de olduğu gibi Windows 8.1 de de direk  Windows açıldığında masaüstü ekranı gelebilmektedir. Şimdi Windows 8.1 Açıldığında Direk Masaüstünün nasıl açıldığını birlikte görelim.

Windows 8.1 Açıldığında Direk Masaüstü Açılsın

Windows 8.1 Açıldığında Direk Masaüstü Açılsın-01

Windows 8.1 Pro Preview yüklü bilgisayarımı açtığımda başlangıç ekranı yani metro ara yüz beni karşılamakta şimdi masaüstüne geçiş yapalım.

Windows 8.1 Açıldığında Direk Masaüstü Açılsın

Windows 8.1 Açıldığında Direk Masaüstü Açılsın-02

Masa üstüne geçiş yaptıktan sonra görev çubuğu üzerinde  sağ tıklayarak özellikler diyelim.

Windows 8.1 Açıldığında Direk Masaüstü Açılsın

Windows 8.1 Açıldığında Direk Masaüstü Açılsın-03

Özellikleri tıkladıktan sonra karşımıza görev çubuğu ve gezinti özellikleri gelecektir. Şimdi yukarıda olduğu gibi gezinti sekmesine geçelim. Hemen Başlangıç ekranı seçenekleri altına baktığımızda ilk seçenek olan Oturum açtığımda Başlangıç yerine masaüstüne git seçeneğini işaretleyelim. (Altı Kırmızı Ok ile Çizilmiştir.) Ardından Uygulaya basarak işlemimizi bitirelim.

Windows 8.1 Açıldığında Direk Masaüstü Açılsın

Windows 8.1 Açıldığında Direk Masaüstü Açılsın-04

Bilgisayarımızı yeniden başlattığımızda artık karşımıza başlangıç ekranı yerine masaüstü gelecektir. Bu yazımızda sizlere Windows 8.1 Açıldığında Direk Masaüstü Açılsın konusunu anlatmaya çalıştım umarım sizler için faydalı olmuştur başka yazılarda görüşmek üzere hoşcakalın.

Mehmet PARLAKYİĞİT

Office Apps & Services MVP | Arena Bilgisayar A.Ş'de Microsoft Satış Mühendisi olarak çalışmakta.

One thought on “Windows 8.1 Açıldığında Direk Masaüstü Açılsın

  • Marlin

    Teşekkürler, çok yararlı oldu.

    Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.