Windows 10 OneNote App ile Tam Ekranda Çizim

Windows 10 OneNote App ile Tam Ekranda Çizim

737 views

    Yine bir günceleme yeni bir OneNote yenilği gün geçtikçe OneNote uygulaması daha işlevsellikler yeni yetenekler kazanmaya devam ediyor. Etmeye devam edecekte. Windows 10 kullanıyorsanız ve OneNote uygulamasının güncellemelerini Windows Store/Mağaza üzerinden edinebilirsiniz. 17.6131.10021.0 OneNote sürümü ile güzel ve işlevsel bir özellik daha iyi kullanabilmemiz adına OneNote tam ekranda çizin yapabileceğiniz yeni bir özellik geldi. Daha önceden biliyorsunuz ki çizim penceresini genişletebiliyorduk şimdi ise Windows 10 OneNote uygulaması üzerinde tam ekran çalışabiliyoruz. Buda bize daha geniş ve rahat çalışma alanı sağlamaktadır. Hadi Tam Ekranda Çizim nasıl oluyor birlikte inceleyelim.

Windows 10 OneNote App ile Tam Ekranda Çizim-01

Ben uygulamamı 09 Eylül 2015 tarihinde Windows Mağazası üzerinde 17.6131.10021.0 versiyonuna güncelledim.

Windows 10 OneNote App ile Tam Ekranda Çizim-02

Güncelleme gelmeden önce Windows 10 üzerinde bulunan OneNote uygulmasında pencereyi genişletebiliyorduk. Böylelikle daha geniş bir yüzeyde çalışıyorduk.

Windows 10 OneNote App ile Tam Ekranda Çizim-03

Windows Mağazası üzerinden 17.6131.10021.0 versiyonuna güncelledikten sonra OneNote uygulamamı çalıştırdığımda Çizim sekmesine geçtiğimde Tam Ekranda Çizim butonu gelmektedir. Şimdi bu butona tıklayalım.

Windows 10 OneNote App ile Tam Ekranda Çizim-04

Yukarıda ki ekranda görüldüğü gibi daha geniş bir çizim yüzeyine sahip olmuş bulunmaktayız. Çizimlerimzi notlarımı yazabilmek için bence çok güzel bir özellik diğebilirim.

Windows 10 OneNote App ile Tam Ekranda Çizim-05

Daha önce gelen bir özelliklerden biriside kalemlerin kalınlıklarını belirleyerek istediğimiz bir kalınlık türünde çalışabiliyoruz.

Windows 10 OneNote App ile Tam Ekranda Çizim-06

Renk paletide ayrı bir güzellik diyebilirim. Dokunmatik yüzeyli cihaz kullanan arkadaşlar bence çok şanslı J Bu arada istediğiniz OneNote uygulamasını kullanmak sizlerin elinde bunun için Hangi OneNote Sürümünü Kullanmalıyım ? konu başlıklı yazımdan yararlanmanızı tavsiye ederim.

Başka yazılarda görüşmek üzere..

Mehmet PARLAKYIGIT

IT Professional Softline Turkey Information Technology Specialist olarak çalışmakta.

Related Posts

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Recent Posts

Microsoft Teams ile Tanışın

Microsoft Teams Nedir ? ; tüm görüşmelere, toplantılara, dosyalara ve notlara ekipteki herkesin erişebileceği bir mesajlaşma uygulamasıdır. İş birliğinin ve çalışmaların açık bir şekilde gerçekleştiği bir yerdir. Aşağıda ki video kaydında bir çok ...

Read More

Cloud Vision Connect Etkinliğine Davetlisiniz

  UnifyTR – Cloud Vision Connect etkinliğine davetlisiniz. Tüm gün Microsoft Azure ve Microsoft 365 konuşacağımız etkinlikte sizleri de aramızda görmek isteriz. https://goo.gl/iAqeEy adresinden kayıt olabilirsiniz. Konuşmacılar:  Mehmet PARLAKYİĞİT, Softline Türkiye – MVP Muammer ...

Read More

Windows 10 OneNote ile Akıllı Aramalar Yapın

    Bir önceki yazı konumuz olan Windows 10 OneNote Çevrimiçi Resim Eklemeyi işlemiştik. Bu yazımızda biraz bu konuya benziyor. Windows 10 OneNote uygulamasını kullanarak hiçbir web tarayıcısı kullanmadan OneNote içerisinden Bing arama motorunu ...

Read More
Sponsor
Translate