Office 365 Tüm Kullanıcılar için Aktif Gelen MFA Devre Dışı Bırakma

    Son zamanlarda özellikle karşılaştığım bir durumu sizler ile kısaca paylaşmak istedim. Yeni açılan Office 365 tenantlar üzerinde tüm kullanıcılar için multi factor authentication (MFA) aktif olarak gelmektedir. Bunun sebebi ise artniyetl arkadaşların artık kimlik avı, oltalama gibi yöntemler kullanarak kullanıcıların hesap bilgilerini çalmaktadırlar. Bu sebepten ötürü arka planda MFA Enable durumda gelmektedir. Bir çok firma MFA kapatmak istemektedir, lakin kapatacakları yeri maalesef bulamamaktadırlar. Bu durumdan isterseniz kurtulabilirsiniz lakin benim önermediğim bir durum. İllaki kapatmanız gerekiyorsa aşağıda ki görselden faydalanarak kapatabilirsiniz.

Kullanıcılarınızla oturum açmak istediğinizde yukarıda ki durumla karşılaşacaksınız. 14 gün kaldı falanca gün kaldı filan. Bu durumdan kurtulmak için yazıyı okumaya devam edebilirsiniz.

MFA devre dışı bırakmak için Global admin hesabımızla portal.azure.com adresine girerek Active Directory erişelim. Son olarak yukarıda ki adımları gerçekleştirerek. MFA devre dışı bırakabilirsiniz. Yada aşağıda ki linkten direk nokta atışı yapabilirsiniz. https://portal.azure.com/#blade/Microsoft_AAD_IAM/ActiveDirectoryMenuBlade/Overview

Başka yazılarda görüşmek üzere…

Mehmet PARLAKYIGIT

Office Apps & Services MVP | Arena Bilgisayar A.Ş'de Microsoft Satış Mühendisi olarak çalışmakta.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.