Microsoft 365

Office 365 Kullanıcılarını Azure Active Directory ile Yönetme-2

Office 365 Giriş Sayfanızı Özelleştirin

Azure Active Directory Premium hizmetini kullanıyorsanız Office 365 giriş sayfanızı kurumsal yapınıza göre değiştirebilirsiniz. Normalde bu işlemleri kendi yapınız yani On-Prem içerisinde de gerçekleştirebilirsiniz. Lakin yapınız içerisinde bir ADFS sunucusu kurmanız gerekecektir. Oysaki böyle bir maliyet altına girmeden Azure Active Directory kullanıyorsanız Office 365 giriş sayfanızı kurumsal yapınıza göre özelleştirebilirsiniz. Tabii ki Azure Active Directory Premium versiyonunu kullanmanız gerekecektir. Lafı fazla uzatmadan isterseniz Office 365 giriş sayfamızı kurumsal yapımıza göre özelleştirelim.

Office 365 Giriş Sayfanızı Özelleştirin-01

Şimdi Office.portal.com web adresine girdiğimize Office 365 bizden oturum açmamızı isteyecektir. Yukarıda ki ekranda görülüğü gibi bu ekran standart bir Office 365 giriş sayfasıdır.

Office 365 Giriş Sayfanızı Özelleştirin-02

Azure Active Directory Premium özelliğinin aktifleştirdiğinizi varsayıyorum. Sırasıyla aşağıda ki adımları uygulayalım.

  1. Azure Active Directory tıklayalım.
  2. Açılan menüden Office 365 hesabımızla ilişkilendirdiğimiz Azure Active Directory seçelim.
  3. Configure tabına tıklayalım.
  4. Customize Branding butonunu tıklayalım.

Office 365 Giriş Sayfanızı Özelleştirin-03

Karşımıza yukarıda ki sayfa açılacaktır. Sırasıyla BANNER LOGO, TİLE LOGO  ve SİGN IN PAGE İLLUSTRATİON resimlerimizin local bilgisayarımızda bulunan logolarının yollarını gösterelim. Son olarak bu işlemi onaylıyoruz.

Office 365 Giriş Sayfanızı Özelleştirin-04

Tekrar portal.office.com adresine dönelim ve kullanıcı adımızı yazalım. Yukarıda ki ekranda görüldüğü gibi kullanıcı adımızı girdiğimizde şirketimize ait logo ve arka plan görüntüleri geldi. Artık Office 365 giriş sayfamızı kendi kurumsal yapımıza göre özelleştirmiş bulunmaktayız.

Başka yazılarda görüşmek üzere…

Mehmet PARLAKYİĞİT

Office Apps & Services MVP | Arena Bilgisayar A.Ş'de Microsoft Satış Mühendisi olarak çalışmakta.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.