Microsoft 365Microsoft Stream

Microsoft Stream Nedir ?

Microsoft Stream Nedir?

organizasyonunuz içerisinde bulunan kişilerin güvenli bir şekilde video yükleyebileceği, görüntüleyebileceği ve paylaşabileceği Kurumsal Video hizmetidir. Microsoft Stream hizmeti ile çalışanlarınıza eğitimler düzenleyebilir. Kayıt altına alınan videolarların belirli noktalarına başvurarak iş arkadaşlarınızla tartışma olanağı sağlamış olursunuz. En güzel taraflarından biriside eklemiş olduğunuz videoyu kimlerin görüntüleyeceğini ve kimlerle paylaşabileceğinizi siz belirlersiniz. Böylelikle hassas içeriklerinize sizin belirlediğiniz kişiler haricinde bir paylaşım olmayacaktır.

Microsoft Stream Kaç GB Depolama Alanı Sağlar ?

Microsoft Stream organisazyon başına 500 GB alan sağlamaktadır. Bunun yanında kullanıcı başına 500 MB’lık bir alan sağlar yani 10 kullanıcınız varsa 10*500 MB = Yaklaşık 5 GB’lık bir alan sağlayacaktır. 500 GB’lık alan kuruluşunuza yetmeyecekse ek 500 GB alan alabilirsiniz. Bunu yapabilmek için Office 365 Admin Center üzerinden faturalandırma altında abonelik bölümünden Abonelik ekle diyerek Microsoft Stream Depolama Eklentisi (500 GB) olarak alabilirsiniz. Her eklenti 500 GB olarak alınır.

Yukarıda örnek bir alım görebilirsiniz 2 adet 500 GB şeklinde internet üzerinden bir alım yapıyorum. Eğer Mevcut firma CSP olarak lisans alımı yapıyorsa bayiisinden Microsoft Stream Storage Add-On (500 GB) ek depolama alanı fiyatı isteyebilirler. Önemli olan e kadarlık alana ihtiyaç olduğunun belirlenmesindedir.

Microsoft Stream Nasıl Lisanslanır ?

Microsoft Stream Office 365 aboneliklerinin yanında geldiği gibi Microsoft Stream Plan 2 for Office 365 Add-On olarak alınabilir. Kullanıcı başına lisanslanır. Microsoft Stream Office 365 aboneliklerine göre farklılık gösterebilir.

Yukarıda ki görselde olduğu gibi Microsoft Stream Office 365 aboneliklerine göre farklılık göstermektedir.

Not: Yukarıda ki görsel belirtilen link üzerinden görsel (kaynak) olarak alınmıştır. Kaynak Linki

Microsoft Stream Planlar Arasında ki Farklar Nelerdir ?

Microsoft Stream Plan 1 ve Plan 2 şeklinde temin edildiğinde lisans farkına göre kullanıcı deneyimi değişiklik gösterecektir.

Not: Yukarıda ki görsel belirtilen link üzerinden görsel (kaynak) olarak alınmıştır. Kaynak Linki

Başka Yazılarda görüşmek üzere…

Mehmet PARLAKYİĞİT

Office Apps & Services MVP | Arena Bilgisayar A.Ş'de Microsoft Satış Mühendisi olarak çalışmakta.

One thought on “Microsoft Stream Nedir ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.