Duyuru

Domino Server 8.5 Mail Klasörünün Üzerinde Bulunan Kilit İşaretinin Kaldırılması

Merhaba Arkadaşlar yapınız içerisinde mail sunucusu olarak IBM Domino Server 8.5 versiyonu kullanıyorsanız ve Domino Konsol üzerinde File Sekmesi altında bulunan mail klasörünün üzerinde kilit işareti görünüyorsa aşağıda ki şekilde ki gibi yapmanız gereken yazımıza devam edelim.

Domino Server 8.5 Mail Klasörünün Üzerinde Bulunan Kilit İşaretinin Kaldırılması

Çözüm ;

Her şeyden önce Domino konsolumuzu kapatalım. Domino Sunucusu üzerinde D:\Lotus\Domino dizini içerisinde bulunan notes.ini dosyasını not defteri ile açarak hemen altına ENABLE_ACL_FILES=1 yazalım ve kaydedip notes.ini dosyasını kapatalım. Son olarak D:\Lotus\Domino\data dizini altında bulunan mail.acl isimli dosyanın ismini mail.acl.old olarak değiştirelim. Ardından domino konsolumuzu açarak file sekmesine geçtiğimizde mail klasörü üzerinde bulunan kilit işaretinin kalktığını göreceğiz.

Not : Benim domino sunucum üzerinde Domino Server D:/ dizini içerisine kayıt edilmiştir. Sizler domino server kurulumu yapılırken hangi dizin içerisine domino server kurulumu yaptıysanız. O dizin içerisinde gerekli dosyaları aramanız gerekir.

Mehmet PARLAKYİĞİT

Office Apps & Services MVP | Arena Bilgisayar A.Ş'de Microsoft Satış Mühendisi olarak çalışmakta.

2 thoughts on “Domino Server 8.5 Mail Klasörünün Üzerinde Bulunan Kilit İşaretinin Kaldırılması

  • ahmet özdemir

    Mehmet bey
    yazdıklarınızı az önce uyguladım sorun düzeldi.
    teşekkürler

    Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.