Duyuru

App-V.TV Artık Yayında

Merhabalar başlıktan da anlaşılacağı üzere App-V.TV artık yayında. Sizlere, App-V.TV portalını  kurmamızın amaçlarından kısaca bahsetmek istiyorum.  App-v.TV ‘nin kurulma amaçları arasında ön önemli unsur,  uygulama sanallaştırma konusunda Türkiye’de yeterince Türkçe kaynak olmaması ve insanların birbirleriyle ortak bir topluluk üzerinde buluşarak fikir alış verişinde bulunamaması, yaşadıkları problemleri dile getirememeleri ve deneyimlerini başka kullanıcılara aktaramamaları oluşturmaktadır. . Şunu hepimiz iyi biliyoruz ki,  Microsoft geliştirdiği ürünlerde müşterilerinden gelen feedback , (Geri Bildirim) doğrultusunda ürünlerini geliştirmektedir. Biz, App-v.TV ile beraber hem uygulama sanallaştırma konusunda, bir topluluğun rahat bir şekilde iletişim halinde olmalarını sağlarken hem de gelen feedback’ler sayesinde Microsoft’a geliştirmiş olduğu ürünler konusunda  destek olmuş olacağız.  

Peki App-V.TV içerisinde neler olacak ?  App-V.TV Türkiye Topluluğu portalımızı incelerseniz, portalımızda Uygulama Sanallaştırma alanı ile ilgili kategorilerin olduğunu göreceksiniz.  Bu kategorilerden kıscaca bahsedecek olursak ;

Makaleler

Video + Webcast

Forum

Download

gibi kategoriler portalımız üzerinde bulunmakta. Burada önemler vurgulamak isteriz ki yukarıda bahsetmiş olduğumuz bölümler, tamamıyla siz kullanıcılarımız için ücretsiz olup,  hiçbir karşılık beklemedenfaydalanabileceğiniz bölümler olacaktır. 

Yukarıdaki şekilde ana hatlarıyla App-V.TV görmeniz mümkün. App-v.TV ile beraber, sizlere Forum, Webcast + Video ve Download kategorilerimiz ile, uygulama sanallaştırma konusunda siz değerli kullanıcılarımıza sınırsız bir şekilde  Türkçe kaynak sağlamış olacağız. Türkçe Kaynak kelimesini altını çizerek söyledim, neden derseniz. Siz de bilirsiniz ki IT alanında, Türkçe Kaynak bulma sorunu mevcut. Bunun için biz de, elimizden geldiği kadar siz değerli kullanıcılarımıza, Uygulama Sanallaştırma alanında ki  gelişen teknolojileri Türkçe Kaynak olarak sunmaya çalışacağız. App-V.TV ile paylaştığımız tüm bilgi ve deneyimlerimiz, sizlerin bilgi ve deneyimleri ile bütünleşerek Uygulama Sanallaştırma alanında bilgi sahibi olmak isteyen diğer kullanıcılara yol göstermiş olacaktır.  Bizler de bu sayede bilgi ve deneyimlerimizi arttırıp, siz değerli kullanıcılarımıza  pratik çözümler sunmamızı  sağlayacaktır.

Şuan itibari ile, Uygulama Sanallaştırma ürünleri konusunda portalımız üzerinde   gerek video, gerekse  Webcast ‘ler düzenleyip  yayınlayacağız. Ama,  Webcast konusunda ne zaman webcast verilebilir duruma gelinir bilemiyoruz.Ama ilerleyen zaman içerisinde siz değerli APP-V.TV kullanıcılarımızdan gelen taleplere  göre portalımız üzerinde Webcast düzenlenme konusu da netlik kazanmış olacaktır. Yine yayınlamış olduğumuz her uygulamalı makalenin muhakkak uygulamalı bir şekilde videosu da  sizlere sunulmuş olacaktır.

Yine bir başlı başına kaynaklarımızdan olacak forum bölümümüz. Bu bölümde kullanıcılar bir birlerine deneyimlerini aktarırken sorun yaşayan kullanıcılarımız forum köşesinden faydalanarak soru sorabileceklerdir. App-V.TV Uygulama Sanallaştırma Türkiye Topluluğuna üye olmadan tüm içeriklerden faydalanabileceksiniz. Sadece Forumlarda soru soracak, deneyimlerini aktaracak olan kullanıcılarımız foruma üye olmak zorundalardır. Forumda tüm portalımız da olduğu gibi ücretsizdir. Forum üye olmak için tıklayınız. Sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyarız.

Mehmet PARLAKYİĞİT

Office Apps & Services MVP | Arena Bilgisayar A.Ş'de Microsoft Satış Mühendisi olarak çalışmakta.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.