Windows Versiyon Safari OneNote Clipper

Windows Versiyon Safari OneNote Clipper

548 views

OneNote Clipper daha önceden ne işe yaradığını sizlere anlatmıştım. Bu yazımda yine OneNote Clipper’dan bahsedeceğim. Windows Üzerine kurulmuş olan Safari üzerinde nasıl çalıştırabileceğimizden bahsedeceğim. Ama OneNote Clipper’ın ne işe yaradığından ufakta olsa bahsedelim. OneNote Clipper sayesinde internette dolaşırken hoşunuza giden bir web sayfasının tamamıyla görüntüsünü alabilir bir haberi veya bir makaleyi OneNote gönderebilir veya sadece bir web sayfasının belirli bir kısmını clipper sayesinde kırpabilirsiniz. Kırmış olduğunuz belge ve dokümanlara istediğiniz yerden anında ulaşabilirsiniz. Daha ayrıntılı bilgi için bu linki tıklayabilirsiniz.

Daha önce yazmış olduğumuz diğer tarayıcılar üzerinde OneNote Clipper nasıl etkinleştirdiğimizi görebilmek için aşağıda bulunan linkleri kullanabilirsiniz.

Şimdi ise Safari Web Browser üzerinde OneNote Clipper nasıl etkinleştirdiğimizi aşağıda uygulamalı olarak göreceğiz.

Windows Versiyon Safari OneNote Clipper-01

Öncelikle Safari web tarayıcımızı açarak https://www.onenote.com/clipper adresine giriş yapalım. Giriş işlemini yaptıktan sonra OneNote’a Kırp butonuna tıklayalım.

Windows Versiyon Safari OneNote Clipper-02

Şimdi farklı bir pencere karşımıza gelecek ve bu pencerede OneNote Clipper etkinleştirmek için neler yapabileceğimiz anlatılmaktadır. Öncelikle yer işaretleri çubuğunu açmak için Ctrl + Shift + B tuş kombinasyonunu kullanarak yer imleri çubuğumuzu açalım.

Windows Versiyon Safari OneNote Clipper-03

Yukarıda ki ekranda yeşil kare içerisine alınmış bölümde yer imleri çubuğumuz açılmış durumdadır. Şimdi OneNote’a Kırp butonunu faremiz yardımıyla yer imleri çubuğumuza sürükleyelim.

Windows Versiyon Safari OneNote Clipper-04

Sürükleme işleminden sonra karşımıza açılan ufak pencereye OneNote Clipper veya anlayacağınız bir şekilde isim vererek OK butonuna tıklayalım.

Windows Versiyon Safari OneNote Clipper-05

Yukarıda ki ekranda görüldüğü gibi OneNote Clipper kısa yolumuz yer imleri çubuğumuza başarılı bir şekilde yerleştirildi. Şimdi bu kısa yola tıklayalım.

Windows Versiyon Safari OneNote Clipper-06

OneNote Clipper penceremiz açılmış durumda artık. Microsoft hesabımız ile oturum açarak OneNote Clipper’ı Safari web tarayıcımızda kullanmaya başlayabiliriz.

Başka yazılarda görüşmek üzere…

Mehmet PARLAKYIGIT

IT Professional Softline Turkey Information Technology Specialist olarak çalışmakta.

Related Posts

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Recent Posts

Microsoft Teams ile Tanışın

Microsoft Teams Nedir ? ; tüm görüşmelere, toplantılara, dosyalara ve notlara ekipteki herkesin erişebileceği bir mesajlaşma uygulamasıdır. İş birliğinin ve çalışmaların açık bir şekilde gerçekleştiği bir yerdir. Aşağıda ki video kaydında bir çok ...

Read More

Cloud Vision Connect Etkinliğine Davetlisiniz

  UnifyTR – Cloud Vision Connect etkinliğine davetlisiniz. Tüm gün Microsoft Azure ve Microsoft 365 konuşacağımız etkinlikte sizleri de aramızda görmek isteriz. https://goo.gl/iAqeEy adresinden kayıt olabilirsiniz. Konuşmacılar:  Mehmet PARLAKYİĞİT, Softline Türkiye – MVP Muammer ...

Read More

Windows 10 OneNote ile Akıllı Aramalar Yapın

    Bir önceki yazı konumuz olan Windows 10 OneNote Çevrimiçi Resim Eklemeyi işlemiştik. Bu yazımızda biraz bu konuya benziyor. Windows 10 OneNote uygulamasını kullanarak hiçbir web tarayıcısı kullanmadan OneNote içerisinden Bing arama motorunu ...

Read More
Sponsor
Translate