Windows 10 OneNote Uygulamasını Sıfırlayın

    Bugüne kadar OneNote özelliklerinden bahsettik. Her şeyden dörtdörtlük bahsettik bazen kullandığımız yazılımlarda her şey yolunda gitmeyebilir. Bu durumda OneNote uygulamanızı sıfırlamanız gerekebilir. İşte bu yazımızda Windows 10 OneNote uygulamanızı nasıl sıfırlayacağınızdan bahsedeceğiz. Çok uzatmadan uygulamaya başlayacağım.

Windows 10 OneNote Uygulamasını Sıfırlayın-01

Öncelikle Windows ayarlarına gitmemiz gerekecek bunun en kısa yolu; Sol alt köşede bulunan bildirimler simgesine tıklayarak açılan menüden Tüm ayarlar simgesine tıklayalım.

Windows 10 OneNote Uygulamasını Sıfırlayın-02

Açılan Windows Ayarları penceresinden Uygulamalar bölümüne tıklayalım.

Windows 10 OneNote Uygulamasını Sıfırlayın-03

Uygulamalar ve özellikler penceresinde OneNote uygulamamızı bularak uygulamamızı tıklayalım. Kutucuk genişleyecektir. Hemen ardından Gelişmiş Seçenekler butonuna tıklayalım.

Windows 10 OneNote Uygulamasını Sıfırlayın-04

Gelişmiş seçenekleri tıkladıktan sonra karşımıza yukarıda ki pencere gelecektir. Bu ekranda OneNote uygulamamızın bilgisayarımızda kapladığı alanı görebiliriz. Bu tabii sadece OneNote uygulamamız değil uygulamamız içerisinde bulunan not defterlerimizde buna dahildir. Şimdi Sıfırla butonuna basalım.

Windows 10 OneNote Uygulamasını Sıfırlayın-05

Yukarıda ki uyarıyı dikkate alarak uygulamanızı sıfırlayın.

Not: OneNote uygulamanızı sıfırladığınızda local bilgisayarınız içerisinde bulunan not defterleri ve içerikleri silinir. OneNote Online (www.onenote.com) üzerinden giriş yaparak notlarınızın hiç birinin kaybolmadığını görebilirsiniz.

Windows 10 OneNote Uygulamasını Sıfırlayın-06

Tekrar OneNote uygulamanızı çalıştırdığınızda sıfırdan bir giriş yaparak oturum açmanız ve görüntülemek istediğiniz not defterlerinizi ekleyebilirsiniz.

Mehmet PARLAKYIGIT

Office Apps & Services MVP | Arena Bilgisayar A.Ş'de Microsoft Satış Mühendisi olarak çalışmakta.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Tweetle
Paylaş
Pin
Paylaş