Windows 10 OneNote Uygulamasını PowerShell ile Kaldırın

Windows 10 OneNote Uygulamasını PowerShell ile Kaldırın

2.212 views

    Windows 10 hayatımıza 29 Ağustos 2015 tarihinde iyice girmeye başladı. Bu arada bir çok Windows 10 güncellemesi yayınlamdı. Kimisi bizi hatalardan kurtarırken kimiside bizi hatalarla boğuşmamıza sebep oldu. Konumuza dönecek olursak; Mağaza içerisinden edinebildiğimiz OneNote uygulamasını açtığımızda bizden bir Microsoft Hesabı isteyecektir Lakin hesabınızı girdiğiniz halde notlarınıza not defterlerinize bir türlü ulaşamıyorsanız bu durumda OneNote uygulamasını kaldırmanız ve Windows mağazadan tekrar kurmanız gerekecektir. Yazımızı uygulayarak görelim.

Windows 10 OneNote Uygulamasını PoweShell ile Kaldırın-01

Yukarıda ki ekran Windows Mağazadan ücretsiz olarak yüklediğim OneNote uygulamasını göstermektedir. OneNote 2013 ile karıştırmamamız için bu ekran görüntüsünü paylaşmak istedim.

Windows 10 OneNote Uygulamasını PoweShell ile Kaldırın-02

Tüm ayarlara giderek sistem altında bulunan uygulamalar ve özellikler bölümüne geldiğimizde OneNote uygulamamın üzerine geldiğimizde OneNote uygulamamın bu yöntemle kaldıramayacağımı gördüm.

Özetle ;

OneNote uygulamasını açtığınızda ve Microsoft Hesabıyla giriş yaptığınızda notlarınıza erişemiyorsanız, ve notlarınızı görüntüleyemiyorsanız yapmanız gereken PowerShell ile OneNote uygulamasını kaldırmak olacaktır.

Windows 10 OneNote Uygulamasını PoweShell ile Kaldırın-03

Şimdi arama bölümüne PowerShell yazalım. Çıkan PowerShell kısayoluna sağ tıklayarak yönetici olarak çalıştır seçelim.

Windows 10 OneNote Uygulamasını PoweShell ile Kaldırın-01

Yukarıda ki ekranda görüldüğü gibi “get-appxpackage *microsoft.office.onenote* | remove-appxpackage” PowerShell komutunu vererek OneNote uygulamamı başarılı bir şekilde kaldırmış durumdayım. Aynı PowerShell script’i ile Windows 8.1 kullanıcılarıda OneNote uygulamasını kaldırabilirler.

Mehmet PARLAKYIGIT

IT Professional Softline Turkey Information Technology Specialist olarak çalışmakta.

4 Comments
  1. Hocam 29 Ekim değil 29 Temmuz değil miydi? 😀

    Cevapla

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Recent Posts

Microsoft Teams ile Tanışın

Microsoft Teams Nedir ? ; tüm görüşmelere, toplantılara, dosyalara ve notlara ekipteki herkesin erişebileceği bir mesajlaşma uygulamasıdır. İş birliğinin ve çalışmaların açık bir şekilde gerçekleştiği bir yerdir. Aşağıda ki video kaydında bir çok ...

Read More

Cloud Vision Connect Etkinliğine Davetlisiniz

  UnifyTR – Cloud Vision Connect etkinliğine davetlisiniz. Tüm gün Microsoft Azure ve Microsoft 365 konuşacağımız etkinlikte sizleri de aramızda görmek isteriz. https://goo.gl/iAqeEy adresinden kayıt olabilirsiniz. Konuşmacılar:  Mehmet PARLAKYİĞİT, Softline Türkiye – MVP Muammer ...

Read More

Windows 10 OneNote ile Akıllı Aramalar Yapın

    Bir önceki yazı konumuz olan Windows 10 OneNote Çevrimiçi Resim Eklemeyi işlemiştik. Bu yazımızda biraz bu konuya benziyor. Windows 10 OneNote uygulamasını kullanarak hiçbir web tarayıcısı kullanmadan OneNote içerisinden Bing arama motorunu ...

Read More
Sponsor
Translate