Windows 10 OneNote ile Akıllı Aramalar Yapın

Windows 10 OneNote ile Akıllı Aramalar Yapın

409 views

    Bir önceki yazı konumuz olan Windows 10 OneNote Çevrimiçi Resim Eklemeyi işlemiştik. Bu yazımızda biraz bu konuya benziyor. Windows 10 OneNote uygulamasını kullanarak hiçbir web tarayıcısı kullanmadan OneNote içerisinden Bing arama motorunu kullanarak akıllı aramalar yapacağız. Hemen bunu ufak bir uygulama ile birlikte görelim. Akıllı arama özelliği Windows 10 OneNote uygulamasına Ağustos 2017 tarihinde OneNote yetenekleri arasına dahil olmuştur.

Windows 10 OneNote ile Akıllı Aramalar Yapın-01

Notlarımız arasında aramak istediğimiz kelime veya sözcüğü seçerek sağ tıklayalım. Açılan menüden akıllı arama seçeneğini seçelim.

Windows 10 OneNote ile Akıllı Aramalar Yapın-02

Sağ tarafta açılan menüde bing arama motoru olarak kullanılarak çıkan sonuçları görebiliriz. İstediğiniz bir sonuca tıklayarak web browser üzerinde içeriğin detaylarını görüntüleyebilirsiniz. Herhangi bir sonuca tıklayalım.

Windows 10 OneNote ile Akıllı Aramalar Yapın-03

Edge web tarayıcımız üzerinde istediğimiz sonucu başarılı bir şekilde açmış bulunmaktayız.

Başka yazılarda görüşmek üzere…

Mehmet PARLAKYIGIT

IT Professional Softline Turkey Information Technology Specialist olarak çalışmakta.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Recent Posts

Windows 10 OneNote Uygulamasıyla Cetvel Kullanımı

    Yine bir Windows 10 OneNote uygulaması yeniliklerinden bahsedeceğiz. Gün geçtikçe Windows 10 OneNote uygulamamızın yetenekleri harika bir şekilde artmaya devam ediyor. Bugün bahsedeceğimiz yenilik ise; artık uygulamamızı kullanarak çizim yaparken cetvel kullanıyor ...

Read More

Windows 10 OneNote Uygulamasını Sıfırlayın

    Bugüne kadar OneNote özelliklerinden bahsettik. Her şeyden dörtdörtlük bahsettik bazen kullandığımız yazılımlarda her şey yolunda gitmeyebilir. Bu durumda OneNote uygulamanızı sıfırlamanız gerekebilir. İşte bu yazımızda Windows 10 OneNote uygulamanızı nasıl sıfırlayacağınızdan bahsedeceğiz. ...

Read More
Sponsor
Translate