Windows 10 OneNote Çevrimiçi Resim Ekleme

Windows 10 OneNote Çevrimiçi Resim Ekleme

392 views

    Çevrimiçi resim ekleme özelliği daha önceden Windows 10 OneNote uygulaması içerisinde yer almıyordu. Çevrimiçi resim ekleme özelliği Ağustos 2017 güncellemesi ile birlikte Windows 10 OneNote uygulamasına yenilik olarak geldi. Peki çevrimiçi resim ekleme özelliği ne işe yarıyor. Örneğin; siz bir proje yapıyorsunuz ve bu projede görseller kullanmanız gerekiyor. Siz hiçbir web tarayıcısı açmadan direk OneNote uygulamanız üzerinden görselleri bing arama motoru üzerinden aratarak size sunuyor. Sizde ihtiyacınız olan görseli seçerek notlarınız arasına görseli konumlandırmış oluyorsunuz. İsterseniz bunu ufak bir uygulama birlikte yapalım.

Windows 10 OneNote Çevrimiçi Resim Ekleme-01

Öncelikle Windows OneNote uygulamamızı açalım. Hemen ardından Ekle sekmesine gelerek Resimler ikonunu tıklayalım.

Windows 10 OneNote Çevrimiçi Resim Ekleme-02

Karşımıza yukarıda ki menü açılacaktır. Açılan menü içerisinden Çevrimiçi tıklayalım.

Windows 10 OneNote Çevrimiçi Resim Ekleme-03

Sağ tarafta açılan arama bölümüne aramak istediğiniz görselin sözcüklerini yazarak aratalım. Çıkan sonuçlar içerisinde ilgili görseli tıklayalım.

Windows 10 OneNote Çevrimiçi Resim Ekleme-04

Yukarıda ki görselde görüldüğü gibi notlarımız içerisine istediğimiz görsel veya görselleri dahil etmiş olduk. Böylelikle zamandan kazanırken tek bir uygulama içerinden istediğimiz sonuçlara ulaşmış olduk.

Başka yazılarda görüşmek üzere…

Mehmet PARLAKYIGIT

IT Professional Softline Turkey Information Technology Specialist olarak çalışmakta.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Recent Posts

Windows 10 OneNote Uygulamasıyla Cetvel Kullanımı

    Yine bir Windows 10 OneNote uygulaması yeniliklerinden bahsedeceğiz. Gün geçtikçe Windows 10 OneNote uygulamamızın yetenekleri harika bir şekilde artmaya devam ediyor. Bugün bahsedeceğimiz yenilik ise; artık uygulamamızı kullanarak çizim yaparken cetvel kullanıyor ...

Read More

Windows 10 OneNote Uygulamasını Sıfırlayın

    Bugüne kadar OneNote özelliklerinden bahsettik. Her şeyden dörtdörtlük bahsettik bazen kullandığımız yazılımlarda her şey yolunda gitmeyebilir. Bu durumda OneNote uygulamanızı sıfırlamanız gerekebilir. İşte bu yazımızda Windows 10 OneNote uygulamanızı nasıl sıfırlayacağınızdan bahsedeceğiz. ...

Read More
Sponsor
Translate