OneNote’a E-Postaları Kaydetme

OneNote’a E-Postaları Kaydetme

652 views

    İnternetin olduğu her yerden [email protected] mail adresine mail atarak notlarınızın otomatik olarak not defterinize kaydolmasını sağlayabiliriyoruz. Hatta bu konu hakkında daha önceden bir yazı hazırlamıştım. OneNote’a E-Posta Gönder konu başlıklı yazımı inceleyerek ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu yazımda ise yine aynı konuya değineceğim. Lakin çok farklı bir yenilikten bahsedeceğim. Daha önceden bu özellik ile mail atarak not defterinize notlar ekleyebiliyordunuz ama Hızlı Notlar şeklinde not defterimizde yer almaktaydı. Şimdi bu servise kayıt olurken istediğniz bir not defterine hatta bölüme notlarınızın otomatik olarak kaydolmasını sağlayabiliyorsunuz. Hadi birlikte görelim.

OneNote’a E-Postaları Kaydetme-01

Öncelile yukarıda ki sayfaya ulaşabilmek için https://www.onenote.com/EmailToOneNote linkine tıklayalım. Açılan sayfada kırmıızı ok ile gösterilen OneNote’a E-Posta gönderme ayarlarını yapılandırın linkine tıklayalım.

OneNote’a E-Postaları Kaydetme-02

Sizden mail adresi girmenizi isteyecektir. Ben daha önce microsoft hesabım ile oturum açtığım için seçenekler karşıma otomatik olarak gelmekte ve ilgili mail adresim görüntülenmektedir. Şimdi yapmamız gereken konum seçmek olacaktır. Konumu seçmek için tıklayalım.

OneNote’a E-Postaları Kaydetme-03

Yukarıda ki ekranda görüldüğü gibi tüm not defterlerim gelmiş durumdadır. Ben [email protected] mail adresine mail attığımda artık seçtiğim not defterine ve not defteri içerisinde bulunan bölüme kaydolacaktır. Yazımın başında belirttiğim gibi daha önceden bu bölüm bulunmamaktaydı. Notlarımız Hızlı notlar bölümüne kaydedilmekteydi. Gerçekten güzel bir yenilik olmuş.

OneNote’a E-Postaları Kaydetme-04

Bu işlemlerden sonra kaydet butonuna basalım. Sağ tarafta görüldüğü gibi ayarları başarılı bir şekilde kaydettik. Şimdi ilgili mail adresimde oturum açarak [email protected] adresine mail atıyorum.

OneNote’a E-Postaları Kaydetme-05

Mail atma işleminden sonra OneNote 2016 uygulamamı açıyorum. Ve yapılandırmasını daha önceden yaptığım notların hangi not defterine ve bölüme kaydolacaksa ilgili bölüme giderek gönderdiğim mailin başarılı bir şekilde hatta saniyeler içerisinde OneNote içerisinde yerini aldığını görebiliriz.

Başka yazılarda görüşmek üzere…

Mehmet PARLAKYIGIT

IT Professional Softline Turkey Information Technology Specialist olarak çalışmakta.

Related Posts
One Comment

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Recent Posts

Windows 10 OneNote Uygulamasını Sıfırlayın

    Bugüne kadar OneNote özelliklerinden bahsettik. Her şeyden dörtdörtlük bahsettik bazen kullandığımız yazılımlarda her şey yolunda gitmeyebilir. Bu durumda OneNote uygulamanızı sıfırlamanız gerekebilir. İşte bu yazımızda Windows 10 OneNote uygulamanızı nasıl sıfırlayacağınızdan bahsedeceğiz. ...

Read More
Sponsor
Translate