OneNote’a E-Posta Gönder

OneNote’a E-Posta Gönder

680 views

    OneNote’a E-Posta Gönder demekle ne demek istediğimi merak eder gibisiniz sanki J OneNote’a E-Posta gönderirken bir şikayet veya bir geri bildirim amaçlı olarak bir e-posta göndermiyoruz aslında amaç her nerde olursanız olun OneNote uygulamanıza erişemiyor olabilir veya güvenlikten ötürü OneNote bildirimlerini açamıyor olabilirsiniz. En basit manada bir güvenlik duvarına takılıyor olabilirsiniz. Burada önemli olan mail atıyor olabilmenizdir. E-Posta gönderiyorsanız her hangi bir uygulama v.s olmadan da notlarınızı tutmaya devam edebilirsiniz. Hadi bunu nasıl yaptığıma birlikte bakalım.

OneNote’a E-Posta Gönder-01

Öncelikle yapmam gereken www.onenote.com sayfasına girmek ve ardından E-posta gönderin başlığı altında bulunan E-Postayı ayarlayın linkine tıklamak olacaktır.

OneNote’a E-Posta Gönder-02

OneNote bizden ilgili yani [email protected] atacağımız mailleri hangi mail adresiyle göndereceksek o mail adresi yani Microsoft hesabıyla giriş yapmamızı isteyecektir.

OneNote’a E-Posta Gönder-03

Karşımıza yukarıda ki sayfa açılacaktır. Ben [email protected] mail adresine [email protected] mail adresini kullanarak mail attığımda e-posta içeriği onenote üzerinde varsayılan bölüme eklenecektir. İlgili mail adresinizi kaydetmek için Kaydet butonunu tıklayalım.

OneNote’a E-Posta Gönder-04

Şimdi mail adresimden [email protected] E-posta adresine bişeyler karalayarak gönderiyorum. Yukarıda ki metne dikkat edelim.

OneNote’a E-Posta Gönder-05

Şimdi OneNote uygulamamı açıyorum. Hızlı notlar bölümünde [email protected] mail adresine gönderdiğim mailin içeriğini görüyorum. Benim almak istediğim notu bir web sayfasını OneNote benim yerime notlarım üzerine işlemiş oldu.

OneNote’a E-Posta Gönder-06

Denemek için mail adresimin kurulu olduğu iPhone telefonum üzerinden [email protected] mail adresine tekrar bir e-posta gönderdiğimde Hızlı notlar bölümünde mailimin içeriğini görebilirim. Yeter ki siz not almak ve çalışmalarınızın sürekliliğini ve istikrarını korumak isteyin. OneNote bunu sizin adınıza her zaman yapacaktır.

Başka yazılarda görüşmek üzere…

Mehmet PARLAKYIGIT

IT Professional Softline Turkey Information Technology Specialist olarak çalışmakta.

Related Posts
2 Comments

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Recent Posts

Microsoft Teams ile Tanışın

Microsoft Teams Nedir ? ; tüm görüşmelere, toplantılara, dosyalara ve notlara ekipteki herkesin erişebileceği bir mesajlaşma uygulamasıdır. İş birliğinin ve çalışmaların açık bir şekilde gerçekleştiği bir yerdir. Aşağıda ki video kaydında bir çok ...

Read More

Cloud Vision Connect Etkinliğine Davetlisiniz

  UnifyTR – Cloud Vision Connect etkinliğine davetlisiniz. Tüm gün Microsoft Azure ve Microsoft 365 konuşacağımız etkinlikte sizleri de aramızda görmek isteriz. https://goo.gl/iAqeEy adresinden kayıt olabilirsiniz. Konuşmacılar:  Mehmet PARLAKYİĞİT, Softline Türkiye – MVP Muammer ...

Read More

Windows 10 OneNote ile Akıllı Aramalar Yapın

    Bir önceki yazı konumuz olan Windows 10 OneNote Çevrimiçi Resim Eklemeyi işlemiştik. Bu yazımızda biraz bu konuya benziyor. Windows 10 OneNote uygulamasını kullanarak hiçbir web tarayıcısı kullanmadan OneNote içerisinden Bing arama motorunu ...

Read More
Sponsor
Translate