OneNote Yeni Bölümler ve Sayfalar Oluşturun

OneNote Yeni Bölümler ve Sayfalar Oluşturun

750 views

    Bugün kü yazı konumuz olan OneNote uygulamamız üzerinde nasıl yeni bölümler ve bu bölümde nasıl yeni sayfalar oluşturabileceğimiz. Burada ki amacımız OneNote üzerinde tuttuğumuz notlarımızın daha düzenli ve notlarımıza rahatlıkla ulaşabilmemiz. Ben kendimden örnek vermek istiyorum. Bir çok ilgilendiğim bulut teknolojileri, yine ilgilendiğim Windows server ve client başlıkları bulunmaktadır.

Şimdi ben bunları tek bir bölümde görüntülediğimde çok düzensiz ve aradığıma zor bir şekilde erişiyor olacağım aşağıda ki şekilde fark etmişsinizdir sizlerde her bir platform için farklı bir bölüm var örneğin Office 365, Windows Azure gibi Office 365 ile ilgili alacağım notları Office 365 bölümüne Windows Azure ile ilgili alacağım notları Windows Azure bölümüne aktarıyorum. Bu sayede tüm notlarıma sağlıklı bir şekilde ulaşmış oluyorum. Şimdi bunu ufak bir uygulama ile pekiştirelim.

OneNote Yeni Bölümler ve Sayfalar Oluşturun-01

Kırmızı ok ile gösterilen + butonuna tıklayalım.

OneNote Yeni Bölümler ve Sayfalar Oluşturun-02

Yeni bölüm 1 adında bir bölümümüz oluştu.

OneNote Yeni Bölümler ve Sayfalar Oluşturun-03

İsterseniz oluşan Yeni Bölüm 1 isimli bölümümüzün ismini değiştirelim. Bunun için bölüm üzerine çift tıklayabilir ya da bölüm üzerinde sağ tıklayarak
yeniden adlandır seçerek bölümümüzün ismini değiştirebilirsiniz.

OneNote Yeni Bölümler ve Sayfalar Oluşturun-04

Ben oluşturmuş olduğum bölümümün ismini Deneme Bölümü olarak değiştirdim. Daha sonrasında bu bölümü sileceğim. İsterseniz silemeye bilirsiniz ben örnek olması açısından yeni bir bölüm oluşturuyorum.

OneNote Yeni Bölümler ve Sayfalar Oluşturun-05

Deneme bölümümüzün içerisine baktığımızda Adsız sayfa isminde bir sayfa bulunmaktadır.

OneNote Yeni Bölümler ve Sayfalar Oluşturun-06

İlgili sayfamızın başlığına giderek Burası Benim il OneNote Sayfam yazdığımda sayfaların görüntülendiği bölümde sayfamın da isminin değiştiğini görebiliriz.

OneNote Yeni Bölümler ve Sayfalar Oluşturun-07

Yeni sayfalar oluşturarak oluşturduğunuz sayfalar içerisine istediğiniz notları alabilir resim albümleri oluşturabilirsiniz. Artık nasıl not alacağınız size bağlı özgürce notlarınızı alarak dilediğiniz yerden notlarınıza ulaşabilirsiniz.

OneNote Yeni Bölümler ve Sayfalar Oluşturun-08

Şimdi isterseniz yeni bir sayfanın nasıl oluşturulduğunu görelim. Sayfalar menüsünde isterseniz sağ tıklayarak yeni bir sayfa oluşturabilir veya + Sayfa ekle butonuna basarak yeni sayfalar oluşturabilirsiniz.

OneNote Yeni Bölümler ve Sayfalar Oluşturun-09

İsterseniz alt sayfalar oluşturarak belirli konuları bölümlendirebilirsiniz. yukarıda ki şekle dikkat edecek olursanız Office 365 ve Azure Eğitim sayfamın altında bir çok alt sayfayı görebilirsiniz.

OneNote Yeni Bölümler ve Sayfalar Oluşturun-10

İlgili sayfam üzerine geldiğimizde aşağı bakan ok üzerine tıkladığımda tüm alt sayfalarım görünecektir. Aynı şekilde ilgili sayfamı kapatmak istediğimde yukarı ok tuşuna basmam yeterli olacaktır.

OneNote Yeni Bölümler ve Sayfalar Oluşturun-11

Alt sayfa oluşturmak için isterseniz sayfayı farenizle sağa doğru sürükleyebilir veya ilgili sayfa üzerine gelerek sağ tıklayıp Alt Sayfa yap seçeneğini tıklayarak ilgili sayfayı alt sayfa yapabilirsiniz.

Başka yazılarda görüşmek üzere…

Mehmet PARLAKYIGIT

IT Professional Softline Turkey Information Technology Specialist olarak çalışmakta.

Related Posts
One Comment

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Recent Posts

Microsoft Teams ile Tanışın

Microsoft Teams Nedir ? ; tüm görüşmelere, toplantılara, dosyalara ve notlara ekipteki herkesin erişebileceği bir mesajlaşma uygulamasıdır. İş birliğinin ve çalışmaların açık bir şekilde gerçekleştiği bir yerdir. Aşağıda ki video kaydında bir çok ...

Read More

Cloud Vision Connect Etkinliğine Davetlisiniz

  UnifyTR – Cloud Vision Connect etkinliğine davetlisiniz. Tüm gün Microsoft Azure ve Microsoft 365 konuşacağımız etkinlikte sizleri de aramızda görmek isteriz. https://goo.gl/iAqeEy adresinden kayıt olabilirsiniz. Konuşmacılar:  Mehmet PARLAKYİĞİT, Softline Türkiye – MVP Muammer ...

Read More

Windows 10 OneNote ile Akıllı Aramalar Yapın

    Bir önceki yazı konumuz olan Windows 10 OneNote Çevrimiçi Resim Eklemeyi işlemiştik. Bu yazımızda biraz bu konuya benziyor. Windows 10 OneNote uygulamasını kullanarak hiçbir web tarayıcısı kullanmadan OneNote içerisinden Bing arama motorunu ...

Read More
Sponsor
Translate