OneNote Üzerinde ki Notlarınızı PDF Olarak Dışarıya Aktarın

OneNote Üzerinde ki Notlarınızı PDF Olarak Dışarıya Aktarın

772 views

    OneNote sayesinde notlarımızı düzenli bir şekilde almaya başladık, tüm notlarımıza akıllı cihazlarımızdan işyerinde evimizde bulunan tüm bilgisayarlardan erişmeye başladık. Bir müşterimize veya bir iş arkadaşımıza e-posta atmamız gerektiğinde genellikle kopyala yapıştır veya Word kopyala yapıştır yaparak Word dosyasını pdf dosyasına çeviririz bir evrakı veya bir notu göndermek aslında bu kadar meşakkatli olmamalıdır. Bu yaptığımız işlemler bize zaman kaybettirmekten başka bir getirisi yoktur. Oysaki OneNote üzerinde tutmuş olduğumuz tüm notlarımızı PDF olarak dışarıya aktarabiliriz. Bu bir Not defterinin tamamı, bir bölümü veya bir sayfası olabilir. İstediğimin şekilde notlarımızı pdf olarak dışarıya çıkarmamız mümkündür. Nasıl mı ? gelin birlikte görelim.


OneNote Üzerinde ki Notlarınızı PDF Olarak Dışarıya Aktarın-01

Öncelikle OneNote uygulamamızı açalım ve Dosya sekmesine tıklayalım.


OneNote Üzerinde ki Notlarınızı PDF Olarak Dışarıya Aktarın-02

Dosya sekmemize tıkladıktan sonra Dışa aktar bölümüne gelelim. Bu bölümde kırmızı ve yeşil kare kullandım. Kırmızı kare olan bölüm; Geçerli öğeyi dışarı aktar bu bölümde anlatılmak istenen bir sayfayı mı ? yoksa bir bölümümü veya not defterinin tamamımı ? Bu durum size kalmış bir durum ben bir sayfayı pdf olarak dışarı aktarmak istediğim için sayfa seçeneğini seçiyorum. Şimdi ise ikinci karemiz yani yeşil karede bulunan seçeneklerinden hangisini seçeceğiz ? Tabii ki PDF seçeneğini J isterseniz bir Word belgesi veya bir xps olarak da dışarıya çıkarmanız mümkündür.


OneNote Üzerinde ki Notlarınızı PDF Olarak Dışarıya Aktarın-03

PDF seçeneğini seçtikten sonra Dışarı Aktar butonuna tıklayalım.


OneNote Üzerinde ki Notlarınızı PDF Olarak Dışarıya Aktarın-04

PDF belgemizi kaydetmek istediğimiz dizini seçelim ve kaydet butonuna tıklayalım. Artık başarılı bir şekilde PDF belgemizi dışarıya aktardığımıza göre dilediğimiz kişilerle dilediğimiz şekilde paylaşabiliriz.


OneNote Üzerinde ki Notlarınızı PDF Olarak Dışarıya Aktarın-05

OneNote üzerinde bulunan notlarımızı pdf olarak dışarıya aktarmanın bir diğer yolu ise geçerli bölüm ve sayfa açıkken bölüm üzerinde sağ tıklayarak dışarı aktar seçeneğine tıklayalım.

OneNote Üzerinde ki Notlarınızı PDF Olarak Dışarıya Aktarın-06

Dışarıya aktarmak istediğimiz dosya türünü seçelim.

OneNote Üzerinde ki Notlarınızı PDF Olarak Dışarıya Aktarın-07

Son olarak da Sayfa aralığı kısmında seçili sayfayı mı ? Geçerli bölüm mü ? yoksa geçerli not defteri mi ? PDF olarak dışarıya çıkarmak istiyorsak ilgili seçeneği seçerek kaydet butonuna basalım.

Başka yazılarda görüşmek üzere…

Mehmet PARLAKYIGIT

IT Professional Softline Turkey Information Technology Specialist olarak çalışmakta.

Related Posts
One Comment

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Recent Posts

Microsoft Teams ile Tanışın

Microsoft Teams Nedir ? ; tüm görüşmelere, toplantılara, dosyalara ve notlara ekipteki herkesin erişebileceği bir mesajlaşma uygulamasıdır. İş birliğinin ve çalışmaların açık bir şekilde gerçekleştiği bir yerdir. Aşağıda ki video kaydında bir çok ...

Read More

Cloud Vision Connect Etkinliğine Davetlisiniz

  UnifyTR – Cloud Vision Connect etkinliğine davetlisiniz. Tüm gün Microsoft Azure ve Microsoft 365 konuşacağımız etkinlikte sizleri de aramızda görmek isteriz. https://goo.gl/iAqeEy adresinden kayıt olabilirsiniz. Konuşmacılar:  Mehmet PARLAKYİĞİT, Softline Türkiye – MVP Muammer ...

Read More

Windows 10 OneNote ile Akıllı Aramalar Yapın

    Bir önceki yazı konumuz olan Windows 10 OneNote Çevrimiçi Resim Eklemeyi işlemiştik. Bu yazımızda biraz bu konuya benziyor. Windows 10 OneNote uygulamasını kullanarak hiçbir web tarayıcısı kullanmadan OneNote içerisinden Bing arama motorunu ...

Read More
Sponsor
Translate