OneNote OneCalendar Eklentisi

OneNote OneCalendar Eklentisi

806 views

    Artık OneNote kullanmaya başladık. Hangi notu hangi tarihte aldığınız sizin için önemliyse OneCalendar eklentisi tam size göre diyebilirim. OneCalendar oluşturduğunuz sayfaları veya üzerinde değişiklik yaptığınız sayfaları bir takvim üzerinde sizlere gösterir aslında tam bir fihristi diyebiliriz.

OneNote OneCalendar Eklentisi-01

Yukarıda ki resimde OneCalendar kurulu bilmesi için sistem gereksinimlerinden ve işletim sistemleri gereksinimlerinden bahsedilmiştir. Ek olarak size söylemek istediğim ben Windows 10 64bit olarak kullanıyorum. Eklentiyi Türkçe olarak sıkıntısız bir şekilde kurdum ve çalışıyor.

OneNote OneCalendar Eklentisi-02

OneCalendar Eklentisini kurabilmek için öncelikle http://omeratay.com/onetastic/ belirtilen linki ziyaret edelim. Kırmızı ok ile gösterilen Download Now butonuna tıklayalım.

OneNote OneCalendar Eklentisi-03

Karşımıza yukarıda ki sayfa açılacaktır. OneCalendar bilgisayarınıza kurabilmeniz ve eklentinin doğru bir şekilde çalışabilmesi için Öncelikle bilgisayarınız üzerinde yüklü olan OneNote uygulamanızın 32 bit mi yoksa 64 bit mi olduğunu bilemiz gerekmektedir. Ben 64 bit bir sürüm kullandığım için Download Onetastic 64-bit sürümünü indiriyorum. Öğrenmek için öncelikle ;

Dosya menüsüne tıklayalım ve açılan pencereden Hesap butonuna tıklayalım. Karşımıza Hesap sayfamız açılacaktır. Yine son olarak ? şekline yani OneNote hakkında butonuna tıklayalım.

Not:
Karşımıza açılan OneNote Hakkında penceresinde kırmızı kare içerisine alınmış bölümde kullandığınız OneNote uygulamanızın kaç bit olduğunu görebilirsiniz.

OneNote OneCalendar Eklentisi-04

Her zaman ki gibi eklentiyi indirebilmek için bir lisans sözleşmesi karşımıza geldi. Lisans sözleşmesini kabul edelim. Ardından indirme işlemi başlayacaktır. İndirdiğimiz dosya zipli olduğu için uygulamayı zipli klasör içerisinden çıkaralım ve uygulamamızı çalıştıralım.

OneNote OneCalendar Eklentisi-05

Artık OneCalendar eklentisini kurmaya başlayabiliriz. OneCalendar kurulum penceresi karşımıza geldi. Kullanmak istediğimiz dili seçerek Devam edelim.

Not: OneCalendar eklentisi 16 farklı dili desteklemektedir.

OneNote OneCalendar Eklentisi-06

Uyarı : OneNote uygulamamız açıksa OneCalendar eklentisini kuramayız bunun için OneNote uygulamamızı kapatalım. Yeniden Dene diyerek kurulum işlemine devam edelim.

OneNote OneCalendar Eklentisi-07

Kurulum işlemi saniyeler sonra sona erecektir. Şimdi OneCalendar kurulum penceresinde OneNote’u başlat butonuna tıklayalım.

OneNote OneCalendar Eklentisi-08

Yukarıda ki ekranda görüldüğü üzere OneCalendar eklentimiz kurulmuş bir durumda şimdi OneCalendar butonuna tıklayalım.

OneNote OneCalendar Eklentisi-09

Karşımıza yukarıda ki pencere açılacaktır. Hangi dilde kullanmak istediğimizi seçerek devam et butonuna tıklıyoruz.

OneNote OneCalendar Eklentisi-10

Evet hangi tarihte hangi sayfa oluşturulmuş ve hangi tarihte düzenleme yapılmış olan sayfaların tümünü görebiliriz. Örneğin bir başlığın üzerine geldiğimizde sayfanın içeriğini rahatlıkla görebiliriz. İsterseniz sağ aşağı köşede bulunan takvim görüntüleme seçeneklerinden başka birini tercih edebilirsiniz. Şimdi yine aşağı sağ köşede bulunan ayarlar simgesini tıklayalım.

OneNote OneCalendar Eklentisi-11

Açılan ayarlar penceresinden istediğiniz bir Not defteri görüntüleyebilir veya tüm not defterlerini aynı anda görüntüleyebilirsiniz. Dil değişimi yapabilirsiniz. Takvim yazı boyutlarını ayarlayabilirsiniz.

Başka yazılarda görüşmek üzere…

Mehmet PARLAKYIGIT

IT Professional Softline Turkey Information Technology Specialist olarak çalışmakta.

2 Comments

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Recent Posts

Microsoft Teams ile Tanışın

Microsoft Teams Nedir ? ; tüm görüşmelere, toplantılara, dosyalara ve notlara ekipteki herkesin erişebileceği bir mesajlaşma uygulamasıdır. İş birliğinin ve çalışmaların açık bir şekilde gerçekleştiği bir yerdir. Aşağıda ki video kaydında bir çok ...

Read More

Cloud Vision Connect Etkinliğine Davetlisiniz

  UnifyTR – Cloud Vision Connect etkinliğine davetlisiniz. Tüm gün Microsoft Azure ve Microsoft 365 konuşacağımız etkinlikte sizleri de aramızda görmek isteriz. https://goo.gl/iAqeEy adresinden kayıt olabilirsiniz. Konuşmacılar:  Mehmet PARLAKYİĞİT, Softline Türkiye – MVP Muammer ...

Read More

Windows 10 OneNote ile Akıllı Aramalar Yapın

    Bir önceki yazı konumuz olan Windows 10 OneNote Çevrimiçi Resim Eklemeyi işlemiştik. Bu yazımızda biraz bu konuya benziyor. Windows 10 OneNote uygulamasını kullanarak hiçbir web tarayıcısı kullanmadan OneNote içerisinden Bing arama motorunu ...

Read More
Sponsor
Translate