OneNote Notlarınızı WordPress Bloğunuzda Yayınlayın

OneNote Notlarınızı WordPress Bloğunuzda Yayınlayın

611 views

    Ne iş yapıyorsanız yapın öğrenci hatta ev hanımı olun muhakkak not tutmaya ihtiyaç duyuyorsunuzdur. Hatta bu notları sevdiğiniz kişilerle, iş arkadaşlarınızla okul arkadaşlarınızla bazen paylaşma ihtiyacı duyabilirsiniz. Hatta notlarınızı bir blog sitesinde tüm insanlarla duyurmak ve onlarla etkileşim halinde olmak isteyebilirsiniz. OneNote kullanıyorsanız ve bir wordpress bloğunuz varsa notlarınızı, yemek tariflerinizi, hatta resim albümlerinizi OneNote 2013 uygulamanız üzerinden yayınlayabilirsiniz.

    En güzel tarafı da şu blog bilgilerinizi bir kere girersiniz ve bloğunuzda paylaşmak istediğiniz, tüm yazı dizileriniz istediğiniz andan itibaren wordpress bloğunuzda paylaşıma hazır olacaktır. Hatta blog yazılarınızı OneNote üzerinde yazıyorsanız OneNote sizin için bir yedekleme ortamı olacaktır. Günümüzün korkulu rüyalarından biride verilerimizi kaybetmek ve onları bir şekilde getirmek olduğu için yazılarınız yedeklenmiş ve istediğiniz anda istediğiniz cihazdan ulaşabilmenize olanak sağlayacaktır. Biz lafı fazla uzatmadan ufak bir uygulama gerçekleştirelim.

OneNote Notlarınızı WordPress Bloğunuzda Yayınlayın-01

Bu arada yukarıda tutmuş olduğum not bana ait değildir elimin altında bulunması için OneNote üzerinde tutuyorum. J OneNote uygulamamızı açalım. Yayınlamak istediğimiz yazımızı açarak yukarıda kırmızı ok işareti ile gösterilen Dosya sekmesine tıklayalım.

OneNote Notlarınızı WordPress Bloğunuzda Yayınlayın-02

Açılan sayfadan aşağıda ki adımları gerçekleştirelim.

  1. Gönder menüsüne tıklayalım.
  2. Yine sol tarafta açılan menülerden Bloga Gönder butonuna tıklayalım.

OneNote Notlarınızı WordPress Bloğunuzda Yayınlayın-03

Karşımıza yukarıda ki ufak pencere açılacaktır. Daha önceden bloğumu tanımlamadığımız için bizden blog bilgilerimizi isteyecektir. Şimdi Kaydet butonuna tıklayalım.

OneNote Notlarınızı WordPress Bloğunuzda Yayınlayın-04

Yeni Blog Hesabı penceresinde blog türümüzün ne olduğunu girelim. Ben WordPress seçiyorum. Sizlerde yukarıda ki blog türlerinden birisine sahipseniz kendi blog türünüzü seçebilirsiniz.

OneNote Notlarınızı WordPress Bloğunuzda Yayınlayın-05

WordPress bloğumuzu seçtikten sonra ileri butonuna tıklayalım.

OneNote Notlarınızı WordPress Bloğunuzda Yayınlayın-06

Şimdi sırasıyla aşağıda ki adımları uygulayalım.

  1. Bizden Blog URL girmemizi istemekte blog adresimizi girelim. /xmlrpc.php
    kısmına kesinlikle dokunmayınız.
  2. Bloğumuza ait kullanıcı bilgilerini girelim.
  3. Parolayı anımsa bölümünü işaretlersek bloğumuzda makale yayınlarken kesinlikle parola istemeyecektir. Bu bilgileri girdikten sonra Tamam butonuna tıklayalım.

OneNote Notlarınızı WordPress Bloğunuzda Yayınlayın-07

Hesap kaydımızın başarılı bir şekilde yapıldığını görebiliriz.

OneNote Notlarınızı WordPress Bloğunuzda Yayınlayın-08

Bilgilerimiz girdikten sonra karşımıza yukarıda ki sayfa açılacaktır. Yayımla butonuna bastıktan sonra yazı veya yazılarımız bloğumuzda yayınlanacaktır.

OneNote Notlarınızı WordPress Bloğunuzda Yayınlayın-09

Birden fazla bloğunuz varsa Hesapları yönet butonuna tıklayarak diğer wordpress hesaplarımızı yönetebiliriz. Yukarıda ki ekranda olduğu gibi.

OneNote Notlarınızı WordPress Bloğunuzda Yayınlayın-10

Yayınla butonuna bastıktan sonra altı kırmızı çizgiyle çizilmiş alanda yazımızın bloğumuzda başarılı bir şekilde hangi tarihte saat kaçta yayınlandığını görebiliriz.

OneNote Notlarınızı WordPress Bloğunuzda Yayınlayın-11

Bu kadar konuştuk peki yazımızı wordpress bloğumuzda yayınlandığı uyarısını aldık bakalım birde gerçekten bloğumuzda ilgili yazı yayınlanmış mı ? Yukarıda ki ekranda görüldüğü gibi yazımız başarılı bir şekilde wordpress bloğumuzda yayınlanmıştır.

Başka yazılarda görüşmek üzere…

Mehmet PARLAKYIGIT

IT Professional Softline Turkey Information Technology Specialist olarak çalışmakta.

Related Posts

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Recent Posts

Windows 10 OneNote Uygulamasını Sıfırlayın

    Bugüne kadar OneNote özelliklerinden bahsettik. Her şeyden dörtdörtlük bahsettik bazen kullandığımız yazılımlarda her şey yolunda gitmeyebilir. Bu durumda OneNote uygulamanızı sıfırlamanız gerekebilir. İşte bu yazımızda Windows 10 OneNote uygulamanızı nasıl sıfırlayacağınızdan bahsedeceğiz. ...

Read More
Sponsor
Translate