OneNote Not Kapsayıcısı Nedir ?

OneNote Not Kapsayıcısı Nedir ?

922 views

    Bugün sizlerle OneNote’u daha yakından tanımaya devam edeceğiz. Bunların başında not defterlerine notlarımızı alırken her gün yaptığımız belki de farkında olmadığımız bir özellikten bir araçtan bahsedeceğiz. Peki bu özellik nedir ? OneNote Not Kapsayıcısı peki ne işe yarıyor bu OneNote Not Kapsayıcısı ? Serbest biçimli tuval sayesinde sayfada istediğiniz yere not alabiliyoruz. Not alma işlemini aslında; Not Kapsayıcısılar üzerinde gerçekleştiriyoruz. Not Kapsayıcısını bir katman olarak düşünebilirsiniz. Şimdi uygulamalı bir şekilde Not Kapsayıcısını birlikte inceleyelim.

OneNote Not Kapsayıcısı Nedir ?-01

Yukarıda ki görsele baktığımızda bir not sayfası görüyoruz.(beyaz alan) beyaz alan içerisinde bir kare şekli görebilirsiniz. İşte incelediğimiz tamda bu gördüğümüz kare şekli Not Kapsayıcısıdır. Not Kapsayıcısını sayfa içerisinde istediğimiz yere sürükleyebilir istediğimiz bir boyutu verebiliriz. Bu özellikte bizi rakiplerimizden ayıran en önemli özelliklerden birisidir. Serbest biçimli tuval sayesinde sayfada istediğiniz yere not alabiliriz.

OneNote Not Kapsayıcısı Nedir ?-02

OneNote Not Kapsayıcımız üzerinde sağ tıkladığımızda bir çok işlemi kolaylıkla gerçekleştirebiliriz. Yapabileceğimiz işlemleri yukarıda ki görselde görebiliriz.

OneNote Not Kapsayıcısı Nedir ?-03

Yukarıda ki örneğe bakacak olursak bir sayfa bulunmakta ve içerisinde birden fazla not kapsayıcısı bulunmaktadır. Bu demek oluyor ki sayfa içerisinde sayfanın istediğimiz bir yerine istediğimiz şekilde not alabiliriz. Ayrıca not kapsayıcısını oluşturmak için her hangi bir işlem yapmanız gerekmez. Sayfa içerisinde istediğiniz bir yere tıklamanız ve not alma deneyiminizi özgürce yaşayabilmenizi sağlar.

Başka yazılarda görüşmek üzere…

Mehmet PARLAKYIGIT

IT Professional Softline Turkey Information Technology Specialist olarak çalışmakta.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Recent Posts

Windows 10 OneNote Uygulamasını Sıfırlayın

    Bugüne kadar OneNote özelliklerinden bahsettik. Her şeyden dörtdörtlük bahsettik bazen kullandığımız yazılımlarda her şey yolunda gitmeyebilir. Bu durumda OneNote uygulamanızı sıfırlamanız gerekebilir. İşte bu yazımızda Windows 10 OneNote uygulamanızı nasıl sıfırlayacağınızdan bahsedeceğiz. ...

Read More
Sponsor
Translate