OneNote Kullanmaya Başlayanlar için Önemli Hususlar

    OneNote kullanmaya karar verdiniz ve bir çok konu için not defterleri oluşturmaya başladınız. Peki not defterleriniz. Bilgisayarlarınız üzerinde mi ? yoksa OneDrive üzerinde mi oluşturuyorsunuz ? İşte tam meselede aslında bu eğer not defterlerinizi bilgisayarınız üzerinde oluşturuyorsanız işte sıkıntı burada başlıyor demektir. Özellikle Office OneNote 2013/2016 sürümleri için geçerli bir durum olduğunu hatırlatmak isterim. Eğer Windows 10 OneNote uygulamasını kullanıyorsanız zaten böyle bir derdiniz olmayacaktır. Daha önceden belirttiğim gibi Office OneNote 2013/2016 kullanıyorsanız aşağıda belirteceğim hususlara dikkat etmeniz gerekmektedir.

OneNote Kullanmaya Başlayanlar için Önemli Hususlar-01

Office OneNote 2013/2016 sürümlerinden birisini kullanıyor ve yeni bir not defter oluşturmak istediğinizde not defterlerinizi bilgisayarınız üzerinde oluşturmayınız. Aksi taktirde bilgisayarınızın başına bir şey geldiğinde tüm not defterleriniz kaybolacaktır. Yine bunun yanında akıllı cihazlar üzerinde OneNote kullanmak istediğinizde notlarınız eşitlenmeyecektir.

OneNote Kullanmaya Başlayanlar için Önemli Hususlar-02

Office OneNote 2013/2016 üzerinde yeni bir not defteri oluşturduğunuzda muhakkak not defterinizin OneDrive üzerinde oluşturulmasını sağlayınız. Böylelikle not defterleriniz kullandığınız bilgisayar ve akıllı cihazlarınız üzerinde eşitlenecektir.

OneNote Kullanmaya Başlayanlar için Önemli Hususlar-03

Ayrıca Office OneNote 2013/2016 sürümleri üzerinde oluşturduğunuz not defterlerinizi https://www.onenote.com üzerinden oturum açarak yeni oluşturduğunuz not defterini muhakkak görüntüleyin. Böylelikle hiçbir şekilde not defterlerinizi ve notlarınızı kaybetmemiş olursunuz.

Başka yazılarda görüşmek üzere…

Mehmet PARLAKYIGIT

Office Apps & Services MVP | Arena Bilgisayar A.Ş'de Microsoft Satış Mühendisi olarak çalışmakta.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Tweetle
Paylaş
Pin
Paylaş