OneNote iOS Cihazlarda Resimler Üzerindeki Metinleri Kopyalama

OneNote iOS Cihazlarda Resimler Üzerindeki Metinleri Kopyalama

563 views

    Daha önceden sizlere OneNote 2013 Resimler Üzerinde Bulunan Metinleri Kopyalayın konu başlıklı yazımızda resimler üzerinde bulunan metinleri nasıl kopyalayacağımızdan bahsetmiştim. Yine bu yazımda iOS cihazlar üzerinde resimler üzerinde bulunan resimleri nasıl kopyalayacağımızdan bahsetmeye çalışacağım. Bence gerçekten mükemmel bir özellik bu işlemi OneNote 2013/2016 üzerinde gerçekleştirebilmemizin yanında iOS yüklü cihazlarda OneNote uygulamasının böyle bir özelliğinin olması gerçekten cezbedici bir durum. Lafı fazla uzatmadan hem iPhone hemde iPad üzerinde bu işlemin nasıl yapıldığından bahsedelim.

iPad Cihazlar üzerinde Resimler üzerinde bulunan metinleri kopyalama

OneNote iOS Cihazlarda Resimler Üzerindeki Metinleri Kopyalama-01

Öncelikle iPad cihazımız üzerinde bulunan OneNote uygulamamızı açalım. Ardından resimlerin olduğu herhangi bir notumuzu açalım. Resim üzerine dokunalım. Ufak bir menü açılacaktır. Bu menünden Metni Kopyala başlığına dokunalım.

OneNote iOS Cihazlarda Resimler Üzerindeki Metinleri Kopyalama-02

Şimdi kopyaladığımız metni her hangi bir yere yapıştıralım. Ben resim üzerinde bulunan metni yine OneNote uygulamam içerisinde yeni bir sayfa oluşturarak yapıştırıyorum. Sonuç yukarıda ki ekranda görüldüğü gibi resim üzerinde bulunan tüm metni kopyaladık.

Uyarı : Burada ki dezavantaj ise kopyalamak istediğimiz metnin tamamının kopyalanması yani istediğimiz kısımlarını seçme gibi bir şansımız bulunmamaktadır.

iPhone Cihazlar üzerinde Resimler üzerinde bulunan metinleri kopyalama

OneNote iOS Cihazlarda Resimler Üzerindeki Metinleri Kopyalama-03

Aslınna bakarsanız iPad cihazımızda yaptığımız işlemden çok farklı bir işlem yapmayacağız. Yine bir resim bulalım ve resim üzerine dokunalım. Açılan menüden Metni Kopyala başlığına dokunalım.

OneNote iOS Cihazlarda Resimler Üzerindeki Metinleri Kopyalama-04

Yine kopyaladığım resim üzerinde bulunan metni farklı bir sayfaya yapıştırıyorum. Burada aklınıza şu soru gelebilir. Sadece OneNote üzerinde bulunan sayfalar üzerine mi bu metni yapıştırabiliriz. Cevap hayır olacaktır. Cihazınız üzerinde metin yazdığınız her noktaya kopyaladığımız metni yapıştırabiliriz.

Başka yazılarda görüşmek üzere…

Mehmet PARLAKYIGIT

IT Professional Softline Turkey Information Technology Specialist olarak çalışmakta.

Related Posts
One Comment

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Recent Posts

Microsoft Teams ile Tanışın

Microsoft Teams Nedir ? ; tüm görüşmelere, toplantılara, dosyalara ve notlara ekipteki herkesin erişebileceği bir mesajlaşma uygulamasıdır. İş birliğinin ve çalışmaların açık bir şekilde gerçekleştiği bir yerdir. Aşağıda ki video kaydında bir çok ...

Read More

Cloud Vision Connect Etkinliğine Davetlisiniz

  UnifyTR – Cloud Vision Connect etkinliğine davetlisiniz. Tüm gün Microsoft Azure ve Microsoft 365 konuşacağımız etkinlikte sizleri de aramızda görmek isteriz. https://goo.gl/iAqeEy adresinden kayıt olabilirsiniz. Konuşmacılar:  Mehmet PARLAKYİĞİT, Softline Türkiye – MVP Muammer ...

Read More

Windows 10 OneNote ile Akıllı Aramalar Yapın

    Bir önceki yazı konumuz olan Windows 10 OneNote Çevrimiçi Resim Eklemeyi işlemiştik. Bu yazımızda biraz bu konuya benziyor. Windows 10 OneNote uygulamasını kullanarak hiçbir web tarayıcısı kullanmadan OneNote içerisinden Bing arama motorunu ...

Read More
Sponsor
Translate