OneNote Clipper Chrome

OneNote Clipper Chrome

727 views

    OneNote Clipper sayesinde internette dolaşırken hoşunuza giden bir web sayfasının tamamıyla görüntüsünü alabilir bir haberi veya bir makaleyi onenote gönderebilir veya sadece bir web sayfasının belirli bir kısmını clipper sayesinde kırpabilirsiniz. Kırmış olduğunuz belge ve dokümanlara istediğiniz yerden anında ulaşabilirsiniz. Ben bir Chrome kullanıcısı olduğum için OneNote Clipper Chrome konusuna değineceğim. Sizler Safari veya Firefox web tarayıcılarından her hangi birini kullanıyorsanız bu linkten ayrıntılara ulaşabilirsiniz.

    Yapmamız gereken öncelikle https://www.onenote.com/Clipper/OneNote linkini tıklayarak OneNote Clipper Chrome Eklentisini yüklemek olacaktır. Nasıl yapıldığını hadi birlikte görelim. Bu arada OneNote Clipper kullanmak istemezseniz. OneNote’a Gönderme Aracı aracını test edebilirsiniz.

OneNote Clipper Chrome-01

Chrome’a Yükle butonunu tıklayalım.

OneNote Clipper Chrome-02

Chrome bize yukarıda ki uyarıyı verecektir. OneNote Clipper Chrome eklentisinin ekleneceğini bunun için sizin onayınızı istemektedir. Eklentimizi eklemek için Ekle butonuna basalım.

OneNote Clipper Chrome-03

Yukarıda ki ekranda görüldüğü gibi eklentimiz başarılı bir şekilde eklenmiş durumda; şimdi kırmızı kare içerisine almış olduğum OneNote simgesine tıklayalım.

OneNote Clipper Chrome-04

OneNote Clipper bizden bir Microsoft hesabı ile oturum açmamızı istemektedir. Oturum aç butonuna tıklayalım.

OneNote Clipper Chrome-05

Oturum açma bilgilerimizi girdikten sonra oturumumuzu açalım.

OneNote Clipper Chrome-06

Fark ettiyseniz oturum açtıktan sonra OneNote Clipper menümüz değişti. Şimdi Her hangi bir web sitesini açarak tam sayfa butonuna tıklayalım. Kırpmak istediğimiz web sayfamızı açtık ve Kırp butonuna bastık.

OneNote Clipper Chrome-07

Sayfamız kırpılmaya başlanmış durumdadır.

OneNote Clipper Chrome-08

Sayfamız başarılı bir şekilde kırpıldı. Şimdi OneNote’da görüntüle butonuna basalım.

OneNote Clipper Chrome-09

Yukarıda ki ekranda görüldüğü gibi bilgisayarımız üzerinde illaki OneNote uygulamasına gerek kalmadan notlarımıza erişebiliriz. OneNote Web sayfamız açılarak tam sayfa olarak aldığımız web sitesi artık karşımızda durmaktadır.

OneNote Clipper Chrome-10

Şimdi bilgisayarım üzerinde bulunan OneNote 2013 uygulamamı açarak anında senkron olduğunu görebiliriz.

OneNote Clipper Chrome-11

Şimdi yine OneNote Clipper açıyorum ve Belge simgesine tıklıyorum. OneNote Cliiper benden web sayfası üzerinde istediğim bir yeri seçmemi istiyor bende istediğim yeri seçiyorum. Seçilen alan kırmızı kare içerisinde gösterilmiştir. Ardından kırp butonuna tıklıyorum.

OneNote Clipper Chrome-12

Başarıyla kırpıldığını görebiliriz. OneNote uygulamamıza giderek kontrol edebiliriz.

OneNote Clipper Chrome-13

Şimdi ise yeni bir web sayfası açıyorum ve Makale simgesine tıklıyorum. Karşıma OneNote gönderilecek olan makalenin tüm içeriğini gösteriyor. Yine Kırp diyelim.

OneNote Clipper Chrome-14

Ardından OneNote uygulamama giderek makalenin tamamının OneNote üzerine gönderildiğini görebiliriz.

OneNote Clipper Chrome-15

Yeşil ok ile gösterilen Konum başlığı altında buluna bizim daha önceden oluşturmuş olduğumuz not defterleri ve bölümlerdir. Kırma işlemine başlamadan önce göndermek istediğiniz konumu seçerek notlarını ilgili bölümlere gönderebilirsiniz. Eğer Konum başlığı altında bulunan bölümlerden birini seçmezseniz. OneNote sizin yerinize Hızlı Notlar adında bir bölüm oluşturacak ve hızlı notlar altında sayfalar oluşturacaktır.

Başka yazılarda görüşmek üzere…

Mehmet PARLAKYIGIT

IT Professional Softline Turkey Information Technology Specialist olarak çalışmakta.

Related Posts
8 Comments

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Recent Posts

Microsoft Teams ile Tanışın

Microsoft Teams Nedir ? ; tüm görüşmelere, toplantılara, dosyalara ve notlara ekipteki herkesin erişebileceği bir mesajlaşma uygulamasıdır. İş birliğinin ve çalışmaların açık bir şekilde gerçekleştiği bir yerdir. Aşağıda ki video kaydında bir çok ...

Read More

Cloud Vision Connect Etkinliğine Davetlisiniz

  UnifyTR – Cloud Vision Connect etkinliğine davetlisiniz. Tüm gün Microsoft Azure ve Microsoft 365 konuşacağımız etkinlikte sizleri de aramızda görmek isteriz. https://goo.gl/iAqeEy adresinden kayıt olabilirsiniz. Konuşmacılar:  Mehmet PARLAKYİĞİT, Softline Türkiye – MVP Muammer ...

Read More

Windows 10 OneNote ile Akıllı Aramalar Yapın

    Bir önceki yazı konumuz olan Windows 10 OneNote Çevrimiçi Resim Eklemeyi işlemiştik. Bu yazımızda biraz bu konuya benziyor. Windows 10 OneNote uygulamasını kullanarak hiçbir web tarayıcısı kullanmadan OneNote içerisinden Bing arama motorunu ...

Read More
Sponsor
Translate