OneNote Class Notebook Eklentisi ile İçerik Kitaplığını Dağıtma

    Bir öğretmenin birden çok not defteri bulunabilir. Bu not defterleri içerinde muhakkak ki bir içerik kitaplığı kullanıyor olacaktır. Birden fazla not defteri içerisinde aynı anda içerik kitaplığına bölümler dağıtmak isteyebilir. Yan benim iki adet not defterim var. Diğer not defterlerimin içerisinde bulunan içerik kitaplıklarına notlar yani bölümler dağıtmak isteyebilirim. Bu durumda Class Notebook aracı içerisinde bulunan İçerik Kitaplığını dağıtma aracını kullanarak diğer not defterlerimize içerik dağıtabiliriz.

İçerik Kitaplığı Dağıtımı

İçerik Kitaplığı Nedir ? Öğretmenlerin öğrencilerle ders notlarını paylaşabildiği salt okunur bir not defteridir. Öğrenciler İçerik Kitaplığı’ndan yalnızca okuma yapabilir, düzenleme yapamazlar. Öğretmenler İçerik Kitaplığı’nı okuyabilir ve buraya yazabilir. Kısacası içerik kitaplığına öğrencilerin kaynak olarak kullanabileceği bir kütüphane diyebiliriz.

OneNote Class Notebook Eklentisi ile İçerik Kitaplığını Dağıtma-01

OneNote uygulamamızı açtıktan sonra Class Notebook (Sınıf Not Defteri) Sekmesine gelelim. Açılan menüden İçerik Kitaplığını Dağıtma butonuna tıklayalım.

OneNote Class Notebook Eklentisi ile İçerik Kitaplığını Dağıtma-02

Açılan pencereden diğer not defterlerine dağıtacağımız içerik kitaplığını seçelim. Hemen ardından dağıtacağımız sınıf not defterini seçelim. Ardından kopyala butonuna basalım.

OneNote Class Notebook Eklentisi ile İçerik Kitaplığını Dağıtma-03

Yukarıda bir uyarı alacağız bu uyarının amacı hedef not defterine bu bölümün kopyasının oluşturulacağını ve geçerli kopyanın şu anda bulunduğu konumda saklanacağı belirtilmektedir. Tamam butonuna basalım.

OneNote Class Notebook Eklentisi ile İçerik Kitaplığını Dağıtma-04

İçerik kitaplığımız artık diğer sınıf not defterimiz üzerinde dağıtılmaya başlanmış durumdadır.

OneNote Class Notebook Eklentisi ile İçerik Kitaplığını Dağıtma-05

Şimdi ise dağıttığım içeriği ilgili sınıf not defterime giderek doğru bir şekilde dağıtıldığından emin olmak için gerekli kontrolü yaptığımda içeriğin başarılı bir şekilde dağıldığını görüntüleyebilirim. Bu içeriğin başarılı bir şekilde dağıtıldığından eminim ama birde bu içeriğin bir öğrencinin sınıf not defterinden görüntüleyelim.

OneNote Class Notebook Eklentisi ile İçerik Kitaplığını Dağıtma-06

Her hangi bir öğrencimin sınıf not defterine gidiyorum. Ardından ilgili sınıf not defterini açıyorum. İçerik kitaplığına baktığımda dağıttığım içeriğin öğrenci sınıf not defterinde başarılı bir şekilde görüntülendiğini gördükten sonra işlemin başarılı bir şekilde gerçekleştiğini görebiliyorum.

Başka yazılarda görüşmek üzere…

Mehmet PARLAKYIGIT

Office Apps & Services MVP | Arena Bilgisayar A.Ş'de Microsoft Satış Mühendisi olarak çalışmakta.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Tweetle
Paylaş
Pin
Paylaş