OneNote 2016 PowerPoint Sunumlarınızı Çıktı Olarak Ekleyin

    Artık OneNote 2016’yı kullanmanın zamanı geldi geçiyor. Ne kadar Office 2016 preview kullansam bile OneNote 2016 üzerinde pekte bir şey değiştiğini söyleyemem. Ama ilerleyen zamanlarda ürünün güncellemelerini aldıkça muhtemelen sizlerinde fikirleri değişecektir. Bu yazımızda ise PowerPoint sunumlarımızı çıktı olarak nasıl OneNote 2016 üzerine eklendiğinden bahsetmeye çalışacağım. Şöyle düşünün bir sunumunuz var. Bu sunum üzerinde güncellemeler yapacaksınız ve üzerinde çalışmanız gerekmektedir. Tüm detaylarını görerek çalışmak istiyorsunuz bunun için ilk yapacağınız şey yazıcıdan çıktı alarak gerekirse bu çıktıları gerekirse eve götürüp evde çalışmak olacaktır. Ama benim daha iyi bir fikrim var. PowerPoint sunumuzun çıktısını kağıtlar üzerine değilde OneNote üzerine alarak üzerinde çalışın nasıl mı ? Hadi birlikte inceleyelim.

OneNote 2016 PowerPoint Sunumlarınızı Çıktı Olarak Ekleyin-01

Öncelikle belirtmemede fayda var diye düşünüyorum. Ben Office 2016 preview ile şuan bu işlemleri gerçekleştireceğim. Sürüm bilgisini yukarıda görüntülyebilirsiniz.

OneNote 2016 PowerPoint Sunumlarınızı Çıktı Olarak Ekleyin-02

Öncelikle OneNote 2016 uygulamamı açıyorun ve ekle sekmesine geçiyorum. Kırmızı kare içersinde bulunan Dosya Eki görseline tıklıyorum.

OneNote 2016 PowerPoint Sunumlarınızı Çıktı Olarak Ekleyin-03

Karşıma yukarıda ki pencere açılıyor. Üzerinde çalışmak istediğim PowerPoint sunumunu tıklayarak ekle butonuna basıyorum.

OneNote 2016 PowerPoint Sunumlarınızı Çıktı Olarak Ekleyin-04

Karşıma yukarıda ki Dosya Ekle penceresi gelmektedir. Dosyayı istersem ekleyebilir veya PowerPoint sunumunun tıpkı bir kağıda basar gibi çıktısını ekleyebilrim. Şimdi powerPoint sunumunu çıktı olarak eklemek için butonuna tılayalım.

OneNote 2016 PowerPoint Sunumlarınızı Çıktı Olarak Ekleyin-05

Yukarıda ki ekranda görüldüğü gibi PowerPoint sunumumuzu çıktı olarak eklemiş bulunmaktayız.

OneNote 2016 PowerPoint Sunumlarınızı Çıktı Olarak Ekleyin-06

İsterseniz sunumunuz üzerinde istediğiniz karalama not alma işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca sayfa içerisinde yaptığınız tüm değişiklikler diğer cihazlarınız üzerinde değişecektir.

OneNote 2016 PowerPoint Sunumlarınızı Çıktı Olarak Ekleyin-07

Not : Önemle bunu belirtmek istiyorum OneNote’a eklediğiniz PowerPoint sunumlarınızın aslı üzerinde hiç bir değişiklik olmaz üzerinde dilediğiniz gibi çalışabilirsiniz. Yani bilgisayarınızdan OneNote eklediğiniz bir sunumun OneNote kopyası eklenmiştir. Yukarıda ki şekildende PowerPoint sunumunun konumunu görüntüleyebilrsiniz.

Başka yazılarda görüşmek üzere…

Mehmet PARLAKYIGIT

Office Apps & Services MVP | Arena Bilgisayar A.Ş'de Microsoft Satış Mühendisi olarak çalışmakta.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Tweetle
Paylaş
Pin
Paylaş