OneNote 2016 PowerPoint Sunumlarınızı Çıktı Olarak Ekleyin

OneNote 2016 PowerPoint Sunumlarınızı Çıktı Olarak Ekleyin

666 views

    Artık OneNote 2016’yı kullanmanın zamanı geldi geçiyor. Ne kadar Office 2016 preview kullansam bile OneNote 2016 üzerinde pekte bir şey değiştiğini söyleyemem. Ama ilerleyen zamanlarda ürünün güncellemelerini aldıkça muhtemelen sizlerinde fikirleri değişecektir. Bu yazımızda ise PowerPoint sunumlarımızı çıktı olarak nasıl OneNote 2016 üzerine eklendiğinden bahsetmeye çalışacağım. Şöyle düşünün bir sunumunuz var. Bu sunum üzerinde güncellemeler yapacaksınız ve üzerinde çalışmanız gerekmektedir. Tüm detaylarını görerek çalışmak istiyorsunuz bunun için ilk yapacağınız şey yazıcıdan çıktı alarak gerekirse bu çıktıları gerekirse eve götürüp evde çalışmak olacaktır. Ama benim daha iyi bir fikrim var. PowerPoint sunumuzun çıktısını kağıtlar üzerine değilde OneNote üzerine alarak üzerinde çalışın nasıl mı ? Hadi birlikte inceleyelim.

OneNote 2016 PowerPoint Sunumlarınızı Çıktı Olarak Ekleyin-01

Öncelikle belirtmemede fayda var diye düşünüyorum. Ben Office 2016 preview ile şuan bu işlemleri gerçekleştireceğim. Sürüm bilgisini yukarıda görüntülyebilirsiniz.

OneNote 2016 PowerPoint Sunumlarınızı Çıktı Olarak Ekleyin-02

Öncelikle OneNote 2016 uygulamamı açıyorun ve ekle sekmesine geçiyorum. Kırmızı kare içersinde bulunan Dosya Eki görseline tıklıyorum.

OneNote 2016 PowerPoint Sunumlarınızı Çıktı Olarak Ekleyin-03

Karşıma yukarıda ki pencere açılıyor. Üzerinde çalışmak istediğim PowerPoint sunumunu tıklayarak ekle butonuna basıyorum.

OneNote 2016 PowerPoint Sunumlarınızı Çıktı Olarak Ekleyin-04

Karşıma yukarıda ki Dosya Ekle penceresi gelmektedir. Dosyayı istersem ekleyebilir veya PowerPoint sunumunun tıpkı bir kağıda basar gibi çıktısını ekleyebilrim. Şimdi powerPoint sunumunu çıktı olarak eklemek için butonuna tılayalım.

OneNote 2016 PowerPoint Sunumlarınızı Çıktı Olarak Ekleyin-05

Yukarıda ki ekranda görüldüğü gibi PowerPoint sunumumuzu çıktı olarak eklemiş bulunmaktayız.

OneNote 2016 PowerPoint Sunumlarınızı Çıktı Olarak Ekleyin-06

İsterseniz sunumunuz üzerinde istediğiniz karalama not alma işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca sayfa içerisinde yaptığınız tüm değişiklikler diğer cihazlarınız üzerinde değişecektir.

OneNote 2016 PowerPoint Sunumlarınızı Çıktı Olarak Ekleyin-07

Not : Önemle bunu belirtmek istiyorum OneNote’a eklediğiniz PowerPoint sunumlarınızın aslı üzerinde hiç bir değişiklik olmaz üzerinde dilediğiniz gibi çalışabilirsiniz. Yani bilgisayarınızdan OneNote eklediğiniz bir sunumun OneNote kopyası eklenmiştir. Yukarıda ki şekildende PowerPoint sunumunun konumunu görüntüleyebilrsiniz.

Başka yazılarda görüşmek üzere…

Mehmet PARLAKYIGIT

IT Professional Softline Turkey Information Technology Specialist olarak çalışmakta.

Related Posts

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Recent Posts

Microsoft Teams ile Tanışın

Microsoft Teams Nedir ? ; tüm görüşmelere, toplantılara, dosyalara ve notlara ekipteki herkesin erişebileceği bir mesajlaşma uygulamasıdır. İş birliğinin ve çalışmaların açık bir şekilde gerçekleştiği bir yerdir. Aşağıda ki video kaydında bir çok ...

Read More

Cloud Vision Connect Etkinliğine Davetlisiniz

  UnifyTR – Cloud Vision Connect etkinliğine davetlisiniz. Tüm gün Microsoft Azure ve Microsoft 365 konuşacağımız etkinlikte sizleri de aramızda görmek isteriz. https://goo.gl/iAqeEy adresinden kayıt olabilirsiniz. Konuşmacılar:  Mehmet PARLAKYİĞİT, Softline Türkiye – MVP Muammer ...

Read More

Windows 10 OneNote ile Akıllı Aramalar Yapın

    Bir önceki yazı konumuz olan Windows 10 OneNote Çevrimiçi Resim Eklemeyi işlemiştik. Bu yazımızda biraz bu konuya benziyor. Windows 10 OneNote uygulamasını kullanarak hiçbir web tarayıcısı kullanmadan OneNote içerisinden Bing arama motorunu ...

Read More
Sponsor
Translate