OneNote 2016 Notlarınıza Visio Diyagram Ekleyin

OneNote 2016 Notlarınıza Visio Diyagram Ekleyin

599 views

Her zaman söylediğim bir cümle var ne iş yaparsanız yapın muhakkak OneNote kullanın demiştim. Bu cümleyi her defasında tekrarlamaktan hiç usanmıyorum. Sebebine gelince OneNote ile her şey elinizin altında bulunmaktadır. İster cepten ister tablet cihazınızdan kısacası ne kullanırsanız kullanın tüm notlarınıza anında erişebileceksiniz. Bugün kü anlatacağım konu ise IT dünyasını yakından ilgilendiren Microsoft Visio hepimiz günün birinde bir kerede olsa kullanmışızdır ve aktif olarak Visio üzerinde projelerinizi çizerek detaylandırıyor olabilirsiniz. Peki bu projelerinizi OneNote eklemeye ne dersiniz ? Şimdi isterseniz bu ufak uygulamayı birlikte yapalım. Uygulama oldukça basit ve anlaşılır.

OneNote 2016 Notlarınıza Visio Diyagram Ekleyin-01

OneNote 2016 uygulamamızı açtıktan sonra Ekle tabına gelerek kırmızı kare içerisinde görülen Diyagram tıklayalım.

 Not : OneNote 2016 üzerinde Visio Diyagramlarınızı ekleyebilmeniz ve düzenlemeniz için muhakkak bilgisayarınızda Microsoft Visio olması gerekmektedir. Şunu da ifade etmek gerekirse baka bir cihaza geçtiğinizde ve bu cihazınızda Microsoft Visio kurulu değilse ! Visio Diyagramlarınızı sadece görüntüleyebilirsiniz.

OneNote 2016 Notlarınıza Visio Diyagram Ekleyin-02

Visio Diyagramına tıkladıktan sonra isterseniz yeni bir Visio çizimi oluşturabilir veya var olan bir Visio diyagramını ekleyebilirsiniz. Şimdi Var Olan Visio Çizimi tıklayalım. Açılan ufak pencereden daha önceden çizmiş olduğumuz Visio diyagramımızın yolunu gösterelim. Aç tıklayalım.

OneNote 2016 Notlarınıza Visio Diyagram Ekleyin-03

Karşımıza yukarıda ki pencere gelecektir. Visio diyagramınızı isterseniz dosya olarak ekleyebilir veya diyagram olarak ekleyebilirsiniz. Bizim amacımız Visio diyagramı eklemek olduğu için ikinci seçeneğe tıklıyoruz.

OneNote 2016 Notlarınıza Visio Diyagram Ekleyin-04

Yukarıda ki ekranda görüldüğü gibi Visio Diyagramımızı başarılı bir şekilde OneNote 2016 üzerine eklemiş olduk.

 Not : Görüntü üzerinde çıkan Düzenle butonuna tıkladığınızda düzenleme işlemini OneNote üzerinde yapmazsınız. Düzenleme yapabilmek için Microsoft Visio uygulamasının bilgisayarınızda kurulu olması gerekmektedir. Düzenle butonuna bastığınızda Visio çiziminiz Microsoft Visio uygulaması ile açılacaktır.

OneNote 2016 Notlarınıza Visio Diyagram Ekleyin-05

Yukarıda ki ekranda görüldüğü gibi düzenle butonuna tıkladığımızda çizim direk Visio üzerinde açılmaktadır.

OneNote 2016 Notlarınıza Visio Diyagram Ekleyin-06

Ayrıca OneNote üzerine eklediğiniz Visio diyagramlarınız üzerinde istediğiniz şekilde notlar alabilirsiniz.

OneNote 2016 Notlarınıza Visio Diyagram Ekleyin-07

Ben birde iPad cihazımda eklemiş olduğum Visio Diyagramı görüntülemek istediğimde sonuç yukarıda ki ekranda olduğu gibi görünmektedir. Kusursuz bir şekilde bundan sonra takdiri sizlere bırakıyorum.

Başka yazılarda görüşmek üzere…

Mehmet PARLAKYIGIT

IT Professional Softline Turkey Information Technology Specialist olarak çalışmakta.

One Comment

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Recent Posts

Windows 10 OneNote Uygulamasını Sıfırlayın

    Bugüne kadar OneNote özelliklerinden bahsettik. Her şeyden dörtdörtlük bahsettik bazen kullandığımız yazılımlarda her şey yolunda gitmeyebilir. Bu durumda OneNote uygulamanızı sıfırlamanız gerekebilir. İşte bu yazımızda Windows 10 OneNote uygulamanızı nasıl sıfırlayacağınızdan bahsedeceğiz. ...

Read More
Sponsor
Translate