OneNote 2016 Not Defterlerinizi .onepkg Paketi Olarak Dışarı Aktarın Bölüm-2

OneNote 2016 Not Defterlerinizi .onepkg Paketi Olarak Dışarı Aktarın Bölüm-2

624 views

    Yazımızın iki bölümünden oluşacağını belirtmiştik. Bir önce ki bölümden neler yaptığımızı hatırlayacak olursak var olan bir not defterini .onepkg olarak paketlenmiş bir şekilde dışarıya çıkatmıştık. Bu bölümde ise dışarı çıkardığımız bir not defterini farklı bir microsoft hesabı kullanarak başka bir OneNote üzerine aktaracağız. Laikn önemle belirtmek isterim ki aktardığım not defteri aslında local bilgisayar üzerine aktaraılacaktır. Ben local bilgisayar üzerine aktardığım not defterinde bulunan bölümleri manuel olarak senkron çalışan bir not defteri oluşturacağım ya da var olan bir not defteri üzerine taşıyacağım.

Dışarı Aktarılan Not Defterlerinin İçeri Aktarılması


OneNote 2016 Not Defterlerinizi .onepkg Paketi Olarak Dışarı Aktarın-01

Şimdi dışarıya aktardığımız .onepkg uzantılı dosyamzı çift tıklayalım.


OneNote 2016 Not Defterlerinizi .onepkg Paketi Olarak Dışarı Aktarın-02

Karşımıza yukarıda ki pencere açılacaktır. Gözat butonuna tıklayarak Not defterinizin OneDrive üzerinede oluşmasını sağşlayabilirsiniz. Ben local bilgisayar üzerine kaydeedceğim için ayarlara dokunmadan oluştur. Butonuna tıklıyorum.

Not : Bu işlem neticesinde not defteriniz local bilgisayar üzerinde oluşacaktır. Paket olarak eklediğiniz not defterinin bölümlerini senkron çalışan bir not defterine taşımadığınız sürece diğer cihazlarınızdan notlarınıza ulaşamazsınız bir şekilde bilgisayarınızın başına bir şey gelirse notlarınız bilgisayarınızla birlikte gidecektir. Notlarınızı OneDrive üzerinde oluşturun ya da bölümleri muhakkak taşıyın.


OneNote 2016 Not Defterlerinizi .onepkg Paketi Olarak Dışarı Aktarın-03

Görüldüğü gibi not defterimiz başarılı bir şekilde başka bir bilgisayar üzerinde açılmaktadır. Notlarımızı kontrol edebiliriz. Lakin yapmamız gereken başka bir husus var. Nedenine gelince notlarımız şuan local bilgisayarımız üzerinde bunun için notlarımızı bölüm bölüm taşımamız gerekecektir.


OneNote 2016 Not Defterlerinizi .onepkg Paketi Olarak Dışarı Aktarın-04

Not defterimizde her hangi bir bölüm üzerinde sağ tıklayarak Taşı veya Kopyala seçeneğine tıklayalım.


OneNote 2016 Not Defterlerinizi .onepkg Paketi Olarak Dışarı Aktarın-05

Taşımak istediğimiz not defterini seçerek Taşı butonuna tıklayalım. Kopyala butonuna basarsak bölümün bir kopyasıda diğer not defterinde kalacaktır. Not çöplüğü oluşmaması adına taşı butonuna tıklıyorum.


OneNote 2016 Not Defterlerinizi .onepkg Paketi Olarak Dışarı Aktarın-06

Bölümümüz yeni not defterine başaırılı bir şekilde taşınmış durumdadır.


OneNote 2016 Not Defterlerinizi .onepkg Paketi Olarak Dışarı Aktarın-07

Bölümlerimizn başarılı bir şekilde taşındığından emin olmak için OneNote Online ile oturum açıyorum ilgili not defterine ve bölüme baktığımda taşımış olduğumun bölümün başarılı bir şekilde senkron olduğunu görebiliriz.

Bu yazı iki bölümden oluşmaktadır. Bölümler aşağıda belirtilmiştir.

OneNote 2016 Not Defterlerinizi .onepkg Paketi Olarak Dışarı Aktarın Bölüm-1

OneNote 2016 Not Defterlerinizi .onepkg Paketi Olarak Dışarı Aktarın Bölüm-2

Başka yazılarda görüşmek üzere…

Mehmet PARLAKYIGIT

IT Professional Softline Turkey Information Technology Specialist olarak çalışmakta.

Related Posts
One Comment

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Recent Posts

Microsoft Teams ile Tanışın

Microsoft Teams Nedir ? ; tüm görüşmelere, toplantılara, dosyalara ve notlara ekipteki herkesin erişebileceği bir mesajlaşma uygulamasıdır. İş birliğinin ve çalışmaların açık bir şekilde gerçekleştiği bir yerdir. Aşağıda ki video kaydında bir çok ...

Read More

Cloud Vision Connect Etkinliğine Davetlisiniz

  UnifyTR – Cloud Vision Connect etkinliğine davetlisiniz. Tüm gün Microsoft Azure ve Microsoft 365 konuşacağımız etkinlikte sizleri de aramızda görmek isteriz. https://goo.gl/iAqeEy adresinden kayıt olabilirsiniz. Konuşmacılar:  Mehmet PARLAKYİĞİT, Softline Türkiye – MVP Muammer ...

Read More

Windows 10 OneNote ile Akıllı Aramalar Yapın

    Bir önceki yazı konumuz olan Windows 10 OneNote Çevrimiçi Resim Eklemeyi işlemiştik. Bu yazımızda biraz bu konuya benziyor. Windows 10 OneNote uygulamasını kullanarak hiçbir web tarayıcısı kullanmadan OneNote içerisinden Bing arama motorunu ...

Read More
Sponsor
Translate