OneNote 2016 Çoklu Sayfa Bağlantıları ile Çalışın

OneNote 2016 Çoklu Sayfa Bağlantıları ile Çalışın

566 views

    Bu yazımızda sizlere yine bağlantılardan bahsedeceğiz. Neden derseniz ? bağlantılar web sitelerinden tutunda bir Word belgesinin içinde daha bulunmaktadır. Bu bağlantılar bize bir nevi kısa yollar oluşturmaktadır. Bu kısa yollar sayesinde gitmemiz gereken sayfalara saniyeler içerisinde gidebiliriz. Bu yazımızda ise OneNote 2013/2016 içerisinde oluşturduğumuz sayfaların sayfa bağlantılarını kopyalayarak bir boş bir sayfaya içerisine veya bir sayfa kullanarak bir dizini anında oluşturmamızı sağlayacak. Bu işlemi tek tek yapabileceğimiz gibi birden fazla sayfa seçerek yapmamız mümkündür. Şimdi isterseniz bu işlemin nasıl yapıldığını birlikte görelim.

OneNote 2016 Çoklu Sayfa Bağlantıları ile Çalışın-01

Not :
sayfaları seçmek için CTRL tuşunu kullanarak istediğiniz sayfayı tek tek seçebilirsiniz. Ama yukarıdan aşağıya tüm sayfaları seçmek isterseniz. İlk başta ki bir sayfayı seçerek Shift tuşuna basınız ve son sayfaya tıklayınız. Böylelikle tüm sayfaları seçmiş olursunuz.

Yukarıda ki şekilde gördüğünüz gibi istediğim sayfaları seçerek (isterseniz bu işlemi sayfaları tek tek seçerek yapabilirsiniz.) sağ tıklıyorum. Açılan menüden Sayfa Bağlantı Kopyala seçeneğine tıklıyorum.

OneNote 2016 Çoklu Sayfa Bağlantıları ile Çalışın-02

Şimdi OneNote üzerinde boş bir sayfaya giderek sağ tıklıyorum; açılan menüden yapıştır seçeneğini seçiyorum. Veya CTRL + V tuş kombinasyonunu kullanarak kopyalamış olduğunuz sayfa bağlantılarını yapıştırabilirsiniz.

OneNote 2016 Çoklu Sayfa Bağlantıları ile Çalışın-03

Yukarıda ki ekranda görüldüğü gibi kopyalamış olduğum sayfa bağlantıları başarılı bir şekilde diğer bir sayfaya yapıştırdık. Şimdi isterseniz, bu bağlantıların doğru çalıştığından emin olmak için bağlantılara tıklayabilirsiniz.

Başka yazılarda görüşmek üzere….

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Recent Posts

Microsoft Teams ile Tanışın

Microsoft Teams Nedir ? ; tüm görüşmelere, toplantılara, dosyalara ve notlara ekipteki herkesin erişebileceği bir mesajlaşma uygulamasıdır. İş birliğinin ve çalışmaların açık bir şekilde gerçekleştiği bir yerdir. Aşağıda ki video kaydında bir çok ...

Read More

Cloud Vision Connect Etkinliğine Davetlisiniz

  UnifyTR – Cloud Vision Connect etkinliğine davetlisiniz. Tüm gün Microsoft Azure ve Microsoft 365 konuşacağımız etkinlikte sizleri de aramızda görmek isteriz. https://goo.gl/iAqeEy adresinden kayıt olabilirsiniz. Konuşmacılar:  Mehmet PARLAKYİĞİT, Softline Türkiye – MVP Muammer ...

Read More

Windows 10 OneNote ile Akıllı Aramalar Yapın

    Bir önceki yazı konumuz olan Windows 10 OneNote Çevrimiçi Resim Eklemeyi işlemiştik. Bu yazımızda biraz bu konuya benziyor. Windows 10 OneNote uygulamasını kullanarak hiçbir web tarayıcısı kullanmadan OneNote içerisinden Bing arama motorunu ...

Read More
Sponsor
Translate