OneNote 2013 Yeni Not Defteri Oluşturun

OneNote 2013 Yeni Not Defteri Oluşturun

732 views

    Artık iyice OneNote mantığını öğrenmeye başladığımıza göre OneNote 2013 uygulamamız üzerinde yeni Not defterleri oluşturmaya başlayabiliriz. Her oluşturduğumuz Not defteri bizim aldığımız notlara kolayca ulaşmamıza ve bu notları kolayca erişmemizi sağlayacaktır. Oluşturmuş olduğunuz yeni not defterlerinde istediğiniz gibi not tutabilirsiniz. İsterseniz bir video kaydı veya bir ses kaydı alabilirsiniz. Bu size kalmış bir durum. Hadi isterseniz yeni bir not defterinin nasıl oluşturulduğunu birlikte görelim.

OneNote 2013 Yeni Not Defteri Oluşturun-01

OneNote uygulamamızı açtıktan sonra Dosya sekmesine tıklayalım.

OneNote 2013 Yeni Not Defteri Oluşturun-02

Açılan Dosya sayfasında Yeni bölümünü tıklayalım. Yeni bölümünü tıkladıktan sonra Yeni Not Defteri penceresi açılacaktır. Ben daha önceden kendi OneDrive hesabımı eklediğim için not seçeneklerinde OneDrive-kişisel seçeneği gelmiş durumdadır. Bu bölümde dört farklı bölüm yer akmaktadır. İsterseniz Diğer Web konumlarını seçerseniz örneğin bir Office 365 SharePoint konumunu gösterebilirsiniz. Bilgisayar seçeneğini seçerseniz, notlarınız sadece local bilgisayarınız üzerinde tutulur. Yer Ekle butonuna basarsanız farklı bir OneDrive hesabı ekleyebilir veya bir Office 365 hesabı ekleyebilirsiniz. Ben OneDrive- Kişisel seçerek Not defteri adımı yazıyorum. Ardından Kaydet butonu yani Not Defteri Oluştur butonuna tıklıyorum.

OneNote 2013 Yeni Not Defteri Oluşturun-03

Yukarıda ki ekranda görüldüğü üzere yeni not defterimi oluşturmuş bulunmaktayım. Açılan uyarı penceresinde Kişileri davet et seçeneğine tıklarsam oluşturmuş olduğum not defterini görüntülemesi veya tüm düzenleme işlemlerini yapabilmesi adına başka bir kullanıcıya hak verebilirim. Ben şimdi böyle bir şey yapmayacağım için Şimdi değil butonuna basarak devam ediyorum.

OneNote 2013 Yeni Not Defteri Oluşturun-04

Görüldüğü gibi Office 365 adında yeni bir not defteri oluşturmuş bulunmaktayız. Oluşturduğum not defterini OneDrive üzerinde oluşturduğum için yeni not defterime her cihazımdan ulaşabileceğim ve senkron bir şekilde çalışacaktır.

OneNote 2013 Yeni Not Defteri Oluşturun-05

Diğer Not defterlerine istediğiniz şekilde görüntüleyebiliriz. Örneğin ben yeni bir Office 365 not defteri oluşturmuştum. Şimdi Bu not defteri üzerinde sağ tıklayarak özellikler seçeneğini seçelim.

OneNote 2013 Yeni Not Defteri Oluşturun-06

Oluşturmuş olduğumuz not defterinin özellikler sayfası açılacaktır. İsterseniz bu ekranda not defterinizin adını değiştirebilir veya 2007 OneNote uygulamasına dönüştürebilirsiniz.

OneNote 2013 Yeni Not Defteri Oluşturun-07

Yine Dosya sekmesine tıklıyorum ve açılan menüden Bilgi seçeneğine tıkladığımda oluşturmuş olduğum Office 365 Not defterimi görüntüleyebilirim.

OneNote 2013 Yeni Not Defteri Oluşturun-08

Şimdi yeni oluşturmuş olduğum not defterinin diğer cihazlarla senkron çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için iOS cihazımda OneNote uygulamamı çalıştırıyorum. Not Defterleri bölümüne baktığımda Office 365 not defterimi görüntüleyebiliyorum. Bu demek oluyor ki Office 365 not defterimde bilgisayarım üzerinden girdiğim ya da iOS cihazımdan girmiş olduğum bir notu anında tüm cihazlarımdan görüntüleyebileceğim.

Başka yazılarda görüşmek üzere…

Mehmet PARLAKYIGIT

IT Professional Softline Turkey Information Technology Specialist olarak çalışmakta.

Related Posts
2 Comments

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Recent Posts

Microsoft Teams ile Tanışın

Microsoft Teams Nedir ? ; tüm görüşmelere, toplantılara, dosyalara ve notlara ekipteki herkesin erişebileceği bir mesajlaşma uygulamasıdır. İş birliğinin ve çalışmaların açık bir şekilde gerçekleştiği bir yerdir. Aşağıda ki video kaydında bir çok ...

Read More

Cloud Vision Connect Etkinliğine Davetlisiniz

  UnifyTR – Cloud Vision Connect etkinliğine davetlisiniz. Tüm gün Microsoft Azure ve Microsoft 365 konuşacağımız etkinlikte sizleri de aramızda görmek isteriz. https://goo.gl/iAqeEy adresinden kayıt olabilirsiniz. Konuşmacılar:  Mehmet PARLAKYİĞİT, Softline Türkiye – MVP Muammer ...

Read More

Windows 10 OneNote ile Akıllı Aramalar Yapın

    Bir önceki yazı konumuz olan Windows 10 OneNote Çevrimiçi Resim Eklemeyi işlemiştik. Bu yazımızda biraz bu konuya benziyor. Windows 10 OneNote uygulamasını kullanarak hiçbir web tarayıcısı kullanmadan OneNote içerisinden Bing arama motorunu ...

Read More
Sponsor
Translate