OneNote  2013 Yedekleme Seçenekleri

OneNote 2013 Yedekleme Seçenekleri

1.089 views

    OneNote kullanıyorsunuz ve bir şekilde tüm notlarınızı uçurdunuz. O kadar aldığınız notlar uçtu diye düşünüyorsanız bence yanılıyorsunuz. OneNote 2013 kullanıyorsanız aldığınız tüm notlar local bilgisayarınız üzerinde yedeklenmektedir. Artık tüm verilerimiz dijital bir ortamda olduğu için her zaman verilerimizin yedeklenmesi bizim için en iyi seçeneklerden birisidir. Bu ne olursa olsun bir fotoğraf olabilir veya bir doküman olabilir. Bu veriler bizim için her zaman önemlidir. Aradığımız veriye her zaman ulaşmak ve işlerimizi en iyi şekilde yapmak isteriz. Sizlerde OneNote kullanıyorsanız, hiçbir şekilde veri kaybetmeyeceksinizdir. Bugün evde iş yerinde veya okulda kullandığımız bir bilgisayar üzerinde OneNote kullanıyorsanız hele birde bu bilgisayarlar üzerinde OneNote 2013 uygulamanız kurulu ise siz fark etmeden yedekleriniz alınıyor demektir. Şimdi bakalım OneNote yedeklerimiz ne şekilde nerede yedekleniyor ?

OneNote 2013 Yedekleme Seçenekleri-01

OneNote uygulamamızı açtıktan sonra Dosya menüsüne tıklayalım. Açılan menüden seçenekler bölümüne tıklayalım.

OneNote 2013 Yedekleme Seçenekleri-02

Karşımıza OneNote Seçenekleri açılacaktır. Bu açılan menüden Kaydet ve Yedekle bölümüne gelelim. Kırmızı kare içerisine alınan bölümü gördüğünüzde şunlardan emin olun Not defterimi bu zaman aralığında otomatik olarak yedekle bende bu aralık haftada 1 kere yedeklendiğini görebilirsiniz. İsterseniz bu değeri 1 dakikaya bile düşürebilirsiniz. Ayrıca saklanacak yedek kopya sayısı bende 2 olarak görünmektedir. Bu demek oluyor ki OneNote üzerinde bulunan dosyalarım haftada 1 keze yedeklenecek ve 2 kopyam bulunacaktır. İsterseniz manuel olarak sadece değişiklik yapılan notlarınızı yedekleyebilir veya tüm notlarınızın yedeklenmesini sağlayabilirsiniz.

OneNote 2013 Yedekleme Seçenekleri-01

Yedeği alınan OneNote dosyalarınızın dizinine C:\Users\Mehmet\AppData\Local\Microsoft\OneNote\15.0\Yedek bölümünden ulaşabilirsiniz. Sadece yapmanız gereken kırmızı ile belirtilmiş Mehmet bölümünü değiştirmek olacaktır. Tabii bu bölüm default olarak bıraktıysanız ulaşabilirsiniz. İsterseniz bu dizini yani yedek alınacak dizini özelleştirebilirsiniz.

Başka yazılarda görüşmek üzere…

Mehmet PARLAKYIGIT

IT Professional Softline Turkey Information Technology Specialist olarak çalışmakta.

Related Posts
3 Comments

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Recent Posts

Windows 10 OneNote Uygulamasını Sıfırlayın

    Bugüne kadar OneNote özelliklerinden bahsettik. Her şeyden dörtdörtlük bahsettik bazen kullandığımız yazılımlarda her şey yolunda gitmeyebilir. Bu durumda OneNote uygulamanızı sıfırlamanız gerekebilir. İşte bu yazımızda Windows 10 OneNote uygulamanızı nasıl sıfırlayacağınızdan bahsedeceğiz. ...

Read More
Sponsor
Translate