OneNote 2013 Ses ve Video Kaydı Alın

OneNote 2013 Ses ve Video Kaydı Alın

589 views

    OneNote 2013 ile sadece el yazısı veya klavye yazısı ile not alabileceğinizi düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. OneNote ile not almanın sınırlarını zorlayabilirsiniz. Şöyle düşünün bir toplantıdasınız ve not almanız gerekiyor. Alınan kararları konuşulan konuları not alabilmeniz biraz imkansız gibi işte tam bu sırada OneNote uygulaması yardımınıza yetişerek sesli bir kayıt alabileceğiniz gibi bir video kaydı da alabilirsiniz. Böylelikle hiçbir şey unutulmayacaktır. Bir söz vardır ya söz uçar yazı kalır bence OneNote buna tam anlamıyla uyuyor. Ne söz uçuyor nede konuşulanlar unutuluyor. J Lafı fazla uzatmadan bir ses birde video kaydının nasıl alındığını birlikte görelim.

OneNote 2013 Ses ve Video Kaydı Alın-01

OneNote 2013 üzerinde ses ve video kaydı alabilmek için öncelikle Eke sekmesine gelelim. Ekle sekmesine geldiğimizde Ses Kaydet ve Video Kaydet butonlarını göreceğiz. Öncelikle ses kaydet butonuna tıklayalım.

OneNote 2013 Ses ve Video Kaydı Alın-02

Ses kaydı alınmaya başlandı bile isterseniz kaydı duraklatabilir veya durdurabilirsiniz. Ben şimdi Durduruyorum.

OneNote 2013 Ses ve Video Kaydı Alın-03

Ses kaydı üzerine tıklayarak yukarıda ki ekranda görüldüğü gibi ses kaydının dinlenmesini sağlıyorum.

OneNote 2013 Ses ve Video Kaydı Alın-04

Şimdi Video kaydet butonuna tıklayalım. Seste olduğu gibi video kaydımızda başlamış durumda bir müddet sonra video kaydını durduruyorum.

OneNote 2013 Ses ve Video Kaydı Alın-05

Video kaydı üzerine gelelim ve Yürüt butonuna tıklayalım.

OneNote 2013 Ses ve Video Kaydı Alın-06

  • Not : Video ve Ses kayıtlarının üzerinde sağ tıklayarak isimlerini değiştirebilirsiniz.

OneNote 2013 Ses ve Video Kaydı Alın-07

Artık video kaydımızı izlemeye başlayabiliriz.

OneNote 2013 Ses ve Video Kaydı Alın-08

Yarıca Ses ve Video Ayarlarını tıkladığınızda karşımıza OneNote Seçenekler penceresi açılacaktır. Ses kaydı ayarlarını yapabilir ve en önemlisi kırmızı kare içerisine aldığım alanda Ses ve video kayıtlarında sözcük aramayı etkinleştirebilirsiniz.

OneNote 2013 Ses ve Video Kaydı Alın-09

Ses ve video kayıtlarında sözcük aramayı etkinleştir seçeneğini işaretlediğinizde yine karşımıza yukarıda ki pencere açılacaktır. Burada belirtilen uyarıları dikkatlice okumanızı öneririm. Bunun ardından Ses Aramasını Etkinleştir butonuna tıklayarak ses aramasını etkinleştirebiliriz.

  • Not : Video kayıt türü (.wmv) uzantılıdır. Ses kayıt türü ise (.wma) uzantılıdır.

OneNote 2013 Ses ve Video Kaydı Alın-10

Yukarıda ki ekranda ise iPad cihazımdan video ve ses kaydının alındığını anında görüntüleyebiliriz.

Başka yazılarda görüşmek üzere…

Related Posts
One Comment

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Recent Posts

Microsoft Teams ile Tanışın

Microsoft Teams Nedir ? ; tüm görüşmelere, toplantılara, dosyalara ve notlara ekipteki herkesin erişebileceği bir mesajlaşma uygulamasıdır. İş birliğinin ve çalışmaların açık bir şekilde gerçekleştiği bir yerdir. Aşağıda ki video kaydında bir çok ...

Read More

Cloud Vision Connect Etkinliğine Davetlisiniz

  UnifyTR – Cloud Vision Connect etkinliğine davetlisiniz. Tüm gün Microsoft Azure ve Microsoft 365 konuşacağımız etkinlikte sizleri de aramızda görmek isteriz. https://goo.gl/iAqeEy adresinden kayıt olabilirsiniz. Konuşmacılar:  Mehmet PARLAKYİĞİT, Softline Türkiye – MVP Muammer ...

Read More

Windows 10 OneNote ile Akıllı Aramalar Yapın

    Bir önceki yazı konumuz olan Windows 10 OneNote Çevrimiçi Resim Eklemeyi işlemiştik. Bu yazımızda biraz bu konuya benziyor. Windows 10 OneNote uygulamasını kullanarak hiçbir web tarayıcısı kullanmadan OneNote içerisinden Bing arama motorunu ...

Read More
Sponsor
Translate