OneNote 2013 Geri Dönüşüm Kutusu

OneNote 2013 Geri Dönüşüm Kutusu

766 views

    Hepimizin başına muhakkak gelmiştir bilgisayarımızdan yanlışlıkla bir öğe silindiğinde veya bir dokümanı arayıp da bulamadığımızda ilk bakmamız gereken yer muhakkak geri dönüşüm kutusu olacaktır. Eğer bir OneNote kullanıcıysanız notlarınızı tuttuğumuz OneNote bir geri dönüşüm kutusu olacaktır. Yanlışlıkla sildiğiniz bölümleri ve sayfaları geri dönüşüm kutusunda bulabilirsiniz. Şimdi birlikte bakalım. Geri dönüşüm kutumuzda neler yapabiliriz.

OneNote 2013 Geri Dönüşüm Kutusu-01

OneNote uygulamamızı açtıktan sonra Geçmiş tabına gelelim açılan menüden Not Defteri Geri Dönüşüm kutusunu tıklayalım.

OneNote 2013 Geri Dönüşüm Kutusu-02

Geri Dönüşüm kutumuzu tıkladıktan sonra Not Defteri Geri Dönüşüm Kutusu seçeneğini tıklayalım. İsterseniz Geri Döküşüm kutusunu boşalt seçeneğine tıklayarak geri dönüşüm kutusunda bulunan tüm öğeler silinmiş olacaktır.

OneNote 2013 Geri Dönüşüm Kutusu-03

Yukarıda ki ekranda görüldüğü gibi geri dönüşüm kutumuz içerisinde silinen tüm öğelerimizi görebiliriz.

OneNote 2013 Geri Dönüşüm Kutusu-04

Not defterimiz içerisine geri yüklemek istediğimiz sayfa veya bölümü geri getirebilmemiz için geri getireceğimiz bölüm üzerinde sağ tıklayarak Taşı veya Kopyala seçeneğini tıklayalım.

OneNote 2013 Geri Dönüşüm Kutusu-05

Karşımıza Bölümü Kopyala veya Taşı penceresi açılacaktır. Bölümü isterseniz istediğiniz bir bölüme taşıya bilir veya kopyalayabilirsiniz. Ben Taşımak istediğim için ilgili not defterimi seçiyorum ve Taşı butonuna basıyorum. Artık daha önceden silmiş olduğum bölümü kurtarmış durumdayım.

OneNote 2013 Geri Dönüşüm Kutusu-06

Şimdi ise açılan menüden Geri Dönüşüm kutusunu boşalt seçeneğine tıklayarak geri dönüşüm kutumda bulunan tüm öğeleri siliyorum.

OneNote 2013 Geri Dönüşüm Kutusu-07

Benden onay istemekte eğer bu işlemden eminseniz Evet seçeneğine tıklayınız.

OneNote 2013 Geri Dönüşüm Kutusu-08

Yukarıda ki ekranda görüldüğü gibi geri dönüşüm kutumuzu tamamıyla boşalttık.

Başka Yazılarda görüşmek üzere…

Mehmet PARLAKYIGIT

IT Professional Softline Turkey Information Technology Specialist olarak çalışmakta.

Related Posts
3 Comments

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Recent Posts

Microsoft Teams ile Tanışın

Microsoft Teams Nedir ? ; tüm görüşmelere, toplantılara, dosyalara ve notlara ekipteki herkesin erişebileceği bir mesajlaşma uygulamasıdır. İş birliğinin ve çalışmaların açık bir şekilde gerçekleştiği bir yerdir. Aşağıda ki video kaydında bir çok ...

Read More

Cloud Vision Connect Etkinliğine Davetlisiniz

  UnifyTR – Cloud Vision Connect etkinliğine davetlisiniz. Tüm gün Microsoft Azure ve Microsoft 365 konuşacağımız etkinlikte sizleri de aramızda görmek isteriz. https://goo.gl/iAqeEy adresinden kayıt olabilirsiniz. Konuşmacılar:  Mehmet PARLAKYİĞİT, Softline Türkiye – MVP Muammer ...

Read More

Windows 10 OneNote ile Akıllı Aramalar Yapın

    Bir önceki yazı konumuz olan Windows 10 OneNote Çevrimiçi Resim Eklemeyi işlemiştik. Bu yazımızda biraz bu konuya benziyor. Windows 10 OneNote uygulamasını kullanarak hiçbir web tarayıcısı kullanmadan OneNote içerisinden Bing arama motorunu ...

Read More
Sponsor
Translate