OneNote 2013 Bölümleri Birleştirin

OneNote 2013 Bölümleri Birleştirin

626 views

    OneNote üzerinde kullanmış olduğunuz not defterleri içerisinde birden fazla bölüm bulunabilir. Bazı durumlarda bu bölümlerin fazlalığını azaltmak için veya hemen hemen aynı kategoride olan bölümleri birleştirmek isteyebilirsiniz. Ama nasıl yapacaksınız hele içerisinde yüzlerce sayfa varsa ve bu sayfaları tek tek aktarmak gibi bir düşünceniz varsa unutun hatta bence tüm bildiklerinizi unutun ve OneNote için çok kolay olan bu özelliği birlikte kullanarak görelim.

OneNote 2013 Bölümleri Birleştirin-01

Benim OneNote uygulamam üzerinde 2 farklı bölümüm yer almaktadır. Kaynaklar ve Makaleler adında bu iki bölüm aslında aynı kategoriye giriyor ve ben bu bölümleri birleştirmek istiyorum.

OneNote 2013 Bölümleri Birleştirin-02

Yapmam gereken birleştirmek istediğim; bölüm üzerinde sağ tıklıyorum. Açılan menüden Başka bir bölümle birleştir. Seçeneğini tıklayalım.

OneNote 2013 Bölümleri Birleştirin-03

Açılan bölümü birleştir penceresinde Birleştirmek istediğiniz bölümü seçerek birleştir butonunu tıklayalım.

OneNote 2013 Bölümleri Birleştirin-04

Bu eylemin geri alınamayacağı konusunda bir uyarı alıyoruz. Eğer bu işlemi yapmak istiyorsanız bölümü birleştir diyerek işlemin tamamlanmasını sağlayalım.

OneNote 2013 Bölümleri Birleştirin-05

Yukarıda ki ekranda görüldüğü gibi bölüm başarılı bir şekilde birleştirilmiş durumdadır. Eğer birleştirdiğimiz makaleler bölümünü silebilir veya bölümün silinmemesini sağlayabiliriz. Sayfaların başarılı bir şekilde diğer bölüme aktarıldığından emin olduktan sonra bölümü manuel olarak silebiliriz.

OneNote 2013 Bölümleri Birleştirin-06

Yukarıda ki sayfada görüldüğü gibi artık makaleler isimli bölümüm bulunmamaktadır. Sayfalar tarafına baktığımızda ise eski bölümüm içerisinde bulunan tüm sayfalar başarılı bir şekilde gelmiş bulunmaktadır.

Başka yazılarda görüşmek üzere…

Mehmet PARLAKYIGIT

IT Professional Softline Turkey Information Technology Specialist olarak çalışmakta.

Related Posts

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Recent Posts

Microsoft Teams ile Tanışın

Microsoft Teams Nedir ? ; tüm görüşmelere, toplantılara, dosyalara ve notlara ekipteki herkesin erişebileceği bir mesajlaşma uygulamasıdır. İş birliğinin ve çalışmaların açık bir şekilde gerçekleştiği bir yerdir. Aşağıda ki video kaydında bir çok ...

Read More

Cloud Vision Connect Etkinliğine Davetlisiniz

  UnifyTR – Cloud Vision Connect etkinliğine davetlisiniz. Tüm gün Microsoft Azure ve Microsoft 365 konuşacağımız etkinlikte sizleri de aramızda görmek isteriz. https://goo.gl/iAqeEy adresinden kayıt olabilirsiniz. Konuşmacılar:  Mehmet PARLAKYİĞİT, Softline Türkiye – MVP Muammer ...

Read More

Windows 10 OneNote ile Akıllı Aramalar Yapın

    Bir önceki yazı konumuz olan Windows 10 OneNote Çevrimiçi Resim Eklemeyi işlemiştik. Bu yazımızda biraz bu konuya benziyor. Windows 10 OneNote uygulamasını kullanarak hiçbir web tarayıcısı kullanmadan OneNote içerisinden Bing arama motorunu ...

Read More
Sponsor
Translate