Mozilla Firefox OneNote Clipper

Mozilla Firefox OneNote Clipper

678 views

    OneNote Clipper daha önceden ne işe yaradığını sizlere anlatmıştım. Bu yazımda yine OneNote Clipper’dan bahsedeceğim. Lakin Mozilla Firefox üzerinde nasıl çalıştırabileceğimizden bahsedeceğim. Ama OneNote Clipper’ın ne işe yaradığından ufakta olsa bahsedelim. OneNote Clipper sayesinde internette dolaşırken hoşunuza giden bir web sayfasının tamamıyla görüntüsünü alabilir bir haberi veya bir makaleyi OneNote gönderebilir veya sadece bir web sayfasının belirli bir kısmını clipper sayesinde kırpabilirsiniz. Kırmış olduğunuz belge ve dokümanlara istediğiniz yerden anında ulaşabilirsiniz. Daha ayrıntılı bilgi için bu linki tıklayabilirsiniz.

Daha önce yazmış olduğumuz diğer tarayıcılar üzerinde OneNote Clipper nasıl etkinleştirdiğimizi görebilmek için aşağıda buşunan linkleri kullanabilirsiniz.

Mozilla Firefox OneNote Clipper-01

Şimdi Mozilla Firefox tarayıcımızı açalım. Ardından https://www.onenote.com/clipper linkine tıklayarak OneNote Clipper sayfasına ulaşalım. Sayfayı açtıktan sonra kırmızı ok ile gösterilmiş olunan üç çizgiye tıklayalım. Böylelikle tarayıcımızın ayarlarına ulaşmış olacağız.

Mozilla Firefox OneNote Clipper-02

Açılan menüden Özelleştir. Butonuna tıklayalım.

Mozilla Firefox OneNote Clipper-03

Karşımıza web tarayıcımız üzerinde ki sayfa açılacaktır. Bu sayfa içerisinde Araç çubuklarını göster ve gizle menüsüne tıklayalım.

Mozilla Firefox OneNote Clipper-04

Açılan menü içerisinden Yer imi araç çubuğunu göster seçeneğine dokunalım. Seçili olduğundan emin olmak için Araç çubuklarını göster veya gizle seçeneğine tekrar dokunabilirsiniz.

Mozilla Firefox OneNote Clipper-05

Yer imi araç çubuğunu göster seçeneğini seçtikten sonra web tarayıcımız üzerinde yeşil kare içerisinde belirtilen alan açılacaktır. Şimdi Özelleştirmeleri bitir menüsünü tıklayalım.

Mozilla Firefox OneNote Clipper-06

Tekrar OneNote Clipper sayfasına dönmüş olacağız. Şimdi kırmızı çizgiyle gösterilen OneNote’a Kırp butonunu tutalım ve yer imi araç çubuğumuza doğru sürükleyelim.

Mozilla Firefox OneNote Clipper-07

Yukarıda ki ekranda görüldüğü gibi OneNote Clipper menümüz yer imi araç çubuğu üzerine yerleşmiş durumdadır.

Mozilla Firefox OneNote Clipper-08

Bu kısa yola tıkladığımızda OneNote Clipper menüsü sağ üst bölümde açılacaktır. Bir Microsoft hesabı veya Office 365 hesabı ile oturum açalım.

Mozilla Firefox OneNote Clipper-09

Yukarıda ki ekranda görüldüğü gibi OneNote Clipper özelliği artık Mozilla Firefox tarayıcımız üzerinde etkinleştirmiş olduk.

Mozilla Firefox OneNote Clipper-10

Yukarıda ki ekranda OneNote Clipper hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Başka yazılarda görüşmek üzere…

Mehmet PARLAKYIGIT

IT Professional Softline Turkey Information Technology Specialist olarak çalışmakta.

One Comment

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Recent Posts

Microsoft Teams ile Tanışın

Microsoft Teams Nedir ? ; tüm görüşmelere, toplantılara, dosyalara ve notlara ekipteki herkesin erişebileceği bir mesajlaşma uygulamasıdır. İş birliğinin ve çalışmaların açık bir şekilde gerçekleştiği bir yerdir. Aşağıda ki video kaydında bir çok ...

Read More

Cloud Vision Connect Etkinliğine Davetlisiniz

  UnifyTR – Cloud Vision Connect etkinliğine davetlisiniz. Tüm gün Microsoft Azure ve Microsoft 365 konuşacağımız etkinlikte sizleri de aramızda görmek isteriz. https://goo.gl/iAqeEy adresinden kayıt olabilirsiniz. Konuşmacılar:  Mehmet PARLAKYİĞİT, Softline Türkiye – MVP Muammer ...

Read More

Windows 10 OneNote ile Akıllı Aramalar Yapın

    Bir önceki yazı konumuz olan Windows 10 OneNote Çevrimiçi Resim Eklemeyi işlemiştik. Bu yazımızda biraz bu konuya benziyor. Windows 10 OneNote uygulamasını kullanarak hiçbir web tarayıcısı kullanmadan OneNote içerisinden Bing arama motorunu ...

Read More
Sponsor
Translate