MAC için OneNote Class Notebook Araçları

MAC için OneNote Class Notebook Araçları

635 views

    MAC bir bilgisayar kullanıyorsanız ve Office 365 hizmetlerinden birisi olan OneNote Class Notebook araçlarını kullanarak öğrencilerinize sayfa, yeni bölümler dağıtabilir, içerik kitaplığına kopyalama işlemleri yapabilir, öğrenci çalışmalarını gözden geçirebilir ve öğrenci not defterlerini görüntüleyebilirsiniz. OneNote Class Notebook Araçları sayesinde bir çok işinizi kolaylaştırabilirsiniz. Bu özellik daha önceleri Windows cihazlar üzerinde kullandığınız Office 2016 ve 2013 üzerine yüklenebilirken artık MAC kullanıcıları da bu özellikten faydalanabilecekler. OneNote Class Notebook Araçlarını nasıl aktifleştireceğimiz konusuna gelecek olursak oldukça basit ve kolaydır.

Şekil-01

Öncelikle onenote.com/classnotebook adresine Office 365 hesabımızla giriş yapalım ve daha önceden bir Class Notebook oluşturmadıysak oluşturalım. Sebebine gelince eğer MAC cihazınız üzerinde standart bir OneNote not defteri mevcutsa OneNote Class Notebook sekmesini göremezsiniz. Bunun için muhakkak bir OneNote Class Notebook defterimizi açalım. Ama hala OneNote Class Notebook sekmesini göremiyorsanız. Muhtemelen kullandığınız OneNote güncel değildir.

Şekil-02

Sürüm: 15.23 ile OneNote Class Notebook yönetme aracı geldi. Bu işlemi App Store girerek OneNote uygulamanızı güncelleyebilirsiniz. Güncelleme işlemini yapmadan önce OneNote uygulamanızı kapatınız.

Şekil-03

Güncelleme işlemini yaptıktan sonra OneNote uygulamamızı açalım. Hemen ardından daha önceden OneNote Class Notebook üzerinde oluşturmuş olduğumuz not defterimizi açtığımızda OneNote Class Notebook sekmesini görmüş olacağız böylelikle; sayfa, yeni bölümler dağıtabilir, içerik kitaplığına kopyalama işlemleri yapabilir, öğrenci çalışmalarını gözden geçirebilir ve öğrenci not defterlerini görüntüleye bileceksiniz. Aşağıda ki videoda MAC için OneNote Class Notebook Araçları hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Yararlanabileceğiniz kaynaklar

Announcing OneNote Class Notebook Tools for Mac!

Mac için OneNote 2016 not defterini Araçları (Önizleme sürümü) sınıf

Başka yazılarda görüşmek üzere…

Mehmet PARLAKYIGIT

IT Professional Softline Turkey Information Technology Specialist olarak çalışmakta.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Recent Posts

Windows 10 OneNote Uygulamasını Sıfırlayın

    Bugüne kadar OneNote özelliklerinden bahsettik. Her şeyden dörtdörtlük bahsettik bazen kullandığımız yazılımlarda her şey yolunda gitmeyebilir. Bu durumda OneNote uygulamanızı sıfırlamanız gerekebilir. İşte bu yazımızda Windows 10 OneNote uygulamanızı nasıl sıfırlayacağınızdan bahsedeceğiz. ...

Read More
Sponsor
Translate